Zayıflama çayları zararlı mı?
Sponsorlu bağlantı
Zayıflama çaylarının etkisi iki şekilde olmaktadır. Birincisi vücutta depolanan yağları kısa sürede yakması, diğeri de metabolizmayı hızlandırmasıdır. Pek çok firmanın zayıflama çayları piyasada satılmaktadır.

Kontrollü kullanmak gerekiyor

Piyasada zayıflayabilmek adına satılan birçok çay vardır ve hepsinin işlevi birbirinden farklıdır. Bunlar rezene çayı, kekik çayı, biberiye çayı, ada çayı, yeşil çay, melisa çayı, mate çayı, ıhlamur çayı ve sarı kantaron çayıdır. Bu çayların yan etkileri birbirlerinden farklıdır. Mesela yeşil çayı çok içerseniz uykunuz kaçabilir. Bu ürünleri satın alırken Sağlık Bakanlığı onayları olup olmadığına bakılmalıdır ve doğal ürünler tercih edilmelidir.

Hamilelik döneminde ve doğumdan sonra emzirirken bu çaylar kesinlikle kullanılmamalıdır. Bilinen yan etkileri ise nabızda artış, mide krampları, baş dönmesi, kalp ritminde bozukluk, zihin karışıklığı, hazımsızlık, uykusuzluk, su kaybı, sindirim problemleri, hazımsızlık ve mide bulantıları. Zayıflama çaylarının bilinen bu yan etkileri bile sağlığınızı tehlikeye atabilir. Kullanacaksanız bir uzman kontrolünde ve kısa süreli kullanmalısınız.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1362 defa okundu.

Benzer kadın haberleri