Vücut direncini artırmak için ne yemeli?
Sponsorlu bağlantı
Kış aylarında hava sıcaklıklarındaki ani düşüşler nedeniyle nezle, grip ve solunum yolu enfeksiyonlarında görülen rahatsızlıklar hızla artmaktadır. Mevsim geçişlerinin yaşandığı bu günlerde vücudumuzun hastalıklara karşı direnç göstermesi için yapılması gereken en önemli kural sağlıklı ve dengeli beslenmedir.
 
  • Doğru beslenmenin en temel kuralı besinleri çeşitlendirmektir. Tek yönlü beslenme vücut direncini azaltığından mutlaka öğünlerde meyve, sebze, tahıl, süt ürünleri, balık, bakliyat ve et ürünleri tüketilmelidir.
  • Et, yumurta ve süt ürünleri B grubu vitamini, demir, çinko, magnezyum gibi birçok mineralleri içerdiğinden protein ağırlıklı beslenilmelidir.
  • Sebze ve meyve tüketimi artırılmalıdır. A, E ve C vitaminleri açısından zengin olan sebze ve meyveler kemik, diş, göz ve cilt sağlığı için en önemli besinlerdir.
  • Bedem, ceviz, fındık, kuru erik, kuru kayısı, kuru üzüm, incir gibi kuruyemişler hem ara öğün olarak gün boyu açlık hissetmenizi önlerken hem de vücudu hastalıklara karşı korur.

Gün içersinde en az 1 saat yürüyüş yapmak aldığınız kalori ve enerjinin dengelenmesini sağlayacağından spor yapmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca, bol su içmek toksinleri atmanıza yardımcı olacağından vücut direncini arttırır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2163 defa okundu.

Benzer kadın haberleri