Vücudu sıkılaştırmak için ne yapmalı?
Sponsorlu bağlantı
Hızlı bir şekilde kilo alıp vermek ve sporu bırakmak vücudun deformasyon olarak ciltte sarkmalar meydana gelmesine neden olur. İlerleyen yaşla birlikte bağ dokusunun gevşemesiyle vücudu şekle sokmanın daha zor olduğu düşünülür. Halbuki uygulanan basit yöntemlerle vücudu sıkılaştırmak sandığınız kadar zor değil!

Spor yapın. Bol su tüketin

Vücudu sıkılaştıran basit egzersilerin yanında ağırlık çalışarak da kol ve bacak bölgenizde ki sarkmalardan kurtulabilirsiniz. Vücuttaki toksinleri atarak daha sıkı bir vücuda sahip olmak için günde mutlaka 6 bardak su içmelisiniz.

Deniz tuzu ile masaj yapın

Haftada 2 defa duş esnasında vücudunuzu deniz tuzu ile masaj yaparak ovun. Deniz tuzu vücudun kan dolaşımını hızlandırarak esneklik kazanmasını sağlayacaktır.

Masaj yağlarını deneyin

İkişer yemek kaşığı biberiye yağı, susam yağı, kantoron yağı, portakal yağı, çilek yağı, yosun yağı, yasemin yağı, badem yağı ve kayısı yağını karıştırıp vücuda masaj yaparak yedirin. Ardından ılık suyla duş alın. Oldukça etkili  olan bu yağlar ciltteki sarkmaları önleyecektir.

Sağlıklı ürünler kullanın

Duş alırken kullandığınız sabun ve vücut losyonlarının içeriğinde sülfat olmamasına dikkat edin. Ayrıca vücudu sıkılaştıran kolojen içerikli vücut kremlerini kullanabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 5400 defa okundu.

Benzer kadın haberleri