Ünlülerin sarımsak çayı hakkında ki yorumları
Sponsorlu bağlantı
Son dönemlerde popüler olan sarımsak çayı, diyet yapanların ilk başvurdukları yöntemler arasında geliyor. Angelina Jolie'in zayıflama yöntemi olarak bilinen sarımsak çayını uygulayanların sayısı tüm dünyada hızla artıyor. İlk akla gelenler kuşkusuz Angelina Jolie. Türk ünlü isimler arasında ise yöntemle zayıflayanların başında Fahriye Evcen geliyor. Uyguladığı diyetle birlikte düzenli olarak tükettiği sarımsak çayı sayesinde kısa sürede fazla kilolarından kurtulmayı başardı.

Sarımsak çayı ile bir ayda 8 kilo veren Banu Zorlu ise sarımsak çayının toksinlerin atılmasını hızlandırdığını böylece kısa sürede fazla kilolarından kurtulduğunu söylüyor. Yaz aylarında fazla kilolarından kurtulan Bengü'de formda kalmasını sarımsak çayına borçlu.

Doktorların sarımsak çayı hakkındaki görüşleri nedir?

Dr. Ender Saraç sarımsak çayının kilo vermede hızlandırıcı bir etkiye sahip olduğunu belirtiyor. Sarımsağın antiseptik etkisi toksinlerin atılmasını ve vücuttaki yağların yakılmasında hızlandırıcı bir etkiye sahip olduğunu vurgulayan Dr. Ender Saraç sarımsak çayının faydalı olabilmesi için sabah akşam düzenli olarak günde iki defa tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

Dr. Ender Saraç'ın sarımsak çayı tarifi

Bir bardak su, bir diş ezilmiş sarımsak, 4-5 parça kuru zencefil ve küçük bir parça taze zencefili kaynatın. İsteğe göre ılık ve soğuk olarak içilebilen sarımsak çayını fazla hazırlayıp buzdolabında saklayabilirsiniz. İsteğe göre bal, pekmez ve limon ile tat verebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1386 defa okundu.

Benzer kadın haberleri