Tokluk hissi veren yiyecekler
Sponsorlu bağlantı
Diyet yapan insanlar için en zor şeylerden birisi de açlık hissine katlanamamaktır. Uygulanan diyetlerde beslenme alışkanlığı değiştiği için açlık çekilir ve bu da diyetin sürdürülebilirliğine engel olabilir. Bunu aşmak için tokluk hissi veren yiyecekleri diyetinizde kullanarak açlık sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Yoğurt: Yoğurdun barındırdığı proteinler tok tutmanın yanında zayıflamaya da yardımcı olur. Kalsiyum tüketimi metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırır.
Avokado: Vitamince zengin bir meyve olan avokado diyetisyenlerce de listelerde sık kullanılır. Antioksidan özelliği ile kansere karşı da koruyucudur.
Çavdar: Çavdardan yapılan ekmek sizi çabuk doyurmaya yetecek nadir besinlerdendir. Kepek daha çok tercih edilse de, çavdarın daha tok tuttuğu bilinen bir gerçektir.
Tarçın: Diyabet hastaları için önerilen baharatların başında gelen tarçın, kan şekerini dengelemenin yanı sıra iştahı kesme özelliğine de sahiptir. Çay olarak veya yemek sosu olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Elma: Vazgeçilmez diyet meyvesi olan elma, tek başına bir öğünü atlatabilecek tokluğu veren bir meyvedir. Özellikle ara öğünlerde yenmesi akşama kadar tok kalınmasını sağlayacaktır.
Badem: Gün içerisinde açlık hissedildiğinde atıştırmak için uygun kuruyemişlerdendir. Günde bir avuç sınırı geçilmemelidir.  

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1318 defa okundu.

Benzer kadın haberleri