Tere otunun faydaları
Sponsorlu bağlantı
İçerdiği yoğun demir minerali sayesinde kansızlığı olan kadınlara iyi gelen tere özellikle kadın sağlığı için oldukça faydalı bir bitkidir. A,C, D,E ve PP vitaminleri ile uçucu yağ ve glikozitler içeren tere; kalsiyum, demir, iyot, fosfor ve bakır mineralleri açısından zengindir.

Terenin faydaları

Böbrek ve idrar yollarını temizleyen tere böbrek taşlarını düşürür. İdrar söktürücü özelliği sayesinde toksinleri atmanıza yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direncinizi arttırır. Halsizliğe iyi gelir ve enerji vererek kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Göğsü yumuşatarak balgam söktürür ve öksürü keser. Hazmı kolaylaştırır, iştah açıcı bir özelliği olduğundan kilo almak isteyen kişilerin tüketmesi gerekir.

İçerdiği demir sayesinde kansızlığa iyi gelir, kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler. Sinirleri yatıştıran tere cinsel isteği arttırıcı bir özelliğe de sahiptir. Ayrıca düzenli olarak tüketildiğinde ve saça bakım kürü olarak uygulandığında saç dökülmesini ve kepek problemini ortadan kaldırır.

Kan şekerini düşürdüğünden özellikle şeker hastalarının bolca tüketmesi gereklidir. Vücut direncini arttıran tere grip ve soğuk alğınlığında iyileşmeyi hızlandırır. Kabızlığa iyi gelir. Romatizma hastalarının ağrılarını hafifletir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2382 defa okundu.

Benzer kadın haberleri