Su içerek fazla kilolardan kurtulun
Sponsorlu bağlantı
Vücut yaşamsal faliyetlerini sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu su aynı zamanda zayıflamaya yardımcı olan doğal içecektir. Su, vücuda girdiğinde yağa dönüşerek kilo almanıza neden olmadığı gibi sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlayarak vücuttan atılması gereken toksinlerin hızla atılmasına yardımcı olur. Uygulanan diyetle birlikte tükettiğiniz besinlerin hızla parçalanarak vücutta yağa dönüşmesini önleyen su sayesinde kolayca kilo vermek mümkün.

Günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını yiyeceklerden karşılayın. Yemek yerken ve yemek sonrasında tokluk hissi için bol miktarda su için. Programınıza sadık kalarak beslenin ve beslenme sonrasında mutlaka sporu ihtmal etmeyin. Evde küçük egzersizlerle de spor aktiviteleri yapabilirsiniz.

Diyet ve spor yapanlar için suyun önemi

Suda bulunan vitamin ve mineraller diyet esnasında kaybedilen besin öğelerinin karşılanmasını da sağlaması açısından büyük önem taşır. Bu nedenle diyet sırasında kola, çay ya da diğer meşrubat türlerini tüketmek yerine su tüketmek daha sağlıklıdır. Çünkü hiç bir sıvı suyun yerin tutmaz. Diyetle birlikte yapılan egzersizler vücudun su kaybını daha da arttırır. Kaybedilen suyu geri kazanmak için bolca su tüketilmelidir.

Yağ oluşumunu engeller

Sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayan suyu yeterli miktarda tüketerek aldığımız besinlerin vücutta yağa dönüşmesi engellenir. Su besinleri vücutta hızla parçalayarak vitamin değerlerinin vücuda emilimini hızlandırır ve zararlı olan toksinlerin ise atılmasını sağlar.

Sürekli birşeyler atıştırmayı önler

Gün içinde ana öğünler dışında sürekli birşeyler atıştırmayı alışkanlık haline getirmiş kişiler daha hızlı kilo almaktadır. Abur cubur tarzında yenilen paket gıdalar içerdikleri yağ ve şeker oranları yüksek olduğu için vücutta yağa dönüşür. Açlık hissinin önüne geçmenin en ideal yolu ise su içmektir. Günde en az 1.5 litre su tüketilmesi kan şekerini ve tansiyonu dengelediğinden atıştırmalık gıdalardan uzak durmanızı sağlayacaktır. Uzun süre tokluk hissi veren su midede hacim oluşturduğundan daha az yemenizi sağlayacaktır. Özellikle yemeklerden önce içilen bir bardak su sayesinde yemekleri aşırı tüketmeyerek daha sağlıklı beslenebilirsiniz.

Tatlı krizlerine karşı su tüketin

Vücuttaki tüm hücrelere oksijen ve besin taşıyan su böbreklerin çalışmasıı sağlar, kabızlığı önler. Toksinlerin atılmasını sağlayan su ayrıca kilo alıp vermeyle vücutta oluşan sarkmaları önleyerek selülit oluşumunu engeller. Vücut için oldukça faydalı olan su vücudun açlığa karşı daha dirençli olmasını sağlar. Yemeklerden önce ve sonra oluşan kan şekeri düşmesi veya yükselmesinin önüne geçerek dengeler. Bu da ani tatlı krizlerini engeler. Tatlı yeme isteğiniz olduğunda tatlı yerine bir bardak su içmek size bu isteği unutturacaktır.

Su ne zaman içilmeli?

Öncelikle su içmek için susamayı beklememelisiniz. Gün içinde 1.5 litreden daha az su içilmemelidir. Eğer gün içinde su içmeyi unutuyorsanız saatinizi belli aralıklara kurarak su içmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Ayrıca yemeklerden 15 dakika önce içilen su midenin hacminin genişletip size tokluk hissi vermesini sağladığından daha az yemek yemiş olursunuz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2765 defa okundu.

Benzer kadın haberleri