Solaryumun zararları
Sponsorlu bağlantı
Genellikle kış aylarında rağbet gören solaryum bronz bir tene sahip olmanızı sağlarken bilinçsizce uygulandığında ciddi zararlar verebiliyor. Bronz bir tene sahip olan bayanlar daha güzel ve canlı bir görünüme sahiptir. Yaz aylarında Güneş ışığından faydalanarak bronzlaşan bayanlar, kışın cilttte renk değişimi olmasını istemediklerinden solaryuma girmeyi tercih ediyor.

Solaryumun zararları nelerdir?

Yapılan araştırmalara göre uzmanlar solaryumun cilt kanserine neden olduğunu belirlemiştir. Ayrıca ciltte yanıklara ve deri yaşlanmasına neden olmaktadır. Solaryum esnasında gözleri kapalı tutmak ve gözlük kullanmak gereklidir. Solaryumda kullanılan UV-A ışınları göze temas ettğinde katarak oluşumuna neden olmaktadır. Solaryuma girmeden önce vücudun temiz olması gerekir. Vücuda sürülen nemlendirici ve diğer losyonların solaryumdan yayılan UV-A ışını ile cildin içine girerek hücrelerin zarar görmesine neden olmaktadır. Böylece ciltte kırışıklık oluşturarak erken yaşlanmaya neden olur.

Mutlaka test yaptırın

Solaryumdan zarar görmemek için önce cildinizin rengine ve hassasiyetine uygun solaryum süresini ve seansını belirlemek için cilt testi yaptırılması önemlidir. İlk seansda 10 dakika ve diğer seanslarda artarak en fazla 20 dakika kalınabilir.  Solaryuma girmeden önce lensler çıkarılmalı ve cilt temizlenmelidir. Epilasyon ve ağda yaptırdıktan sonra ve alkol aldıktan sonra solaryuma girmek zararlıdır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1690 defa okundu.

Benzer kadın haberleri