Sivilceleri kurutan doğal maskeler
Sponsorlu bağlantı
Genellikle ergenlik döneminde ve adet dönemlerinde (regl) görülen sivilceleri sıkmak, kaşımak veya yolmak sivilcedeki mikropların yayılmasına ve sivilcelerin çoğalmasına neden olmaktadır. Yüzdeki sivilceleri sıkmak, ileri yaşlarda yüzde sivilce izlerinin kalmasına neden olabilir. Sivilceleri sıkmak yerine sivilce oluşumunu azaltan/engelleyen tavsiyeleri ve sivilce karşıtı doğal cilt bakım kürlerini deneyin.

Sivilcelerin oluşumunu en aza indirmek için cilt temizliğine mutlaka önem vermeniz gereklidir. Uyumadan önce makyajın temizlenmiş olmasına dikkat edin Yüzdeki çukurluklar (porlar) yağ ile dolunca sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olmaktadır. Sivilce ve siyah noktaları önlemek için tonik ya da cilt temizleme sütleri ile ciltteki gözenekler tamamen temizlenmelidir.

Peeling faydaları

Peeling yapmak bir çok cilt sorununun giderilmesinde ve cildin iyileşmesinde etkilidir. Peeling, cildin yağ dengesini sağlayarak yüzde ve kollarda sivilce oluşumunu engeller ve sivilcenin bıraktığı sivilce izlerinin oluşmasını önler. Haftada bir defa sivilce oluşumuna yatkın bölgelere peeling uygulanmalıdır. Ciltteki gözeneklerin küçülterek siyah nokta oluşumunu ve ergenlik dönemi sonrasında yüzde oluşan ince kırışıklıkları giderir.

Ev yapımı peeling tarifi

1 tatlı kaşığı mısır unu, az miktarda el kremi ve birkaç damla gül suyunu karıştırıp yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Siyah noktalar için maden suyu

Bir şişe maden suyu ile yarım limon suyunu buz kalıplarına doldurup sabah ve akşamları bu buz kalıplarını yüzünüzde gezdirin. Hem gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayacak hem de cildin yağ oranını dengeleyecektir.

Havuç maskesi

2 yemek kaşığı havuç suyu, 1 tatlı kaşığı zeytin yağı, bir tatlı kaşığı bal ve yarım limon suyunu karıştırıp yüzünüze sürün. 20 dakika bekletip yüzünüzde kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın. Sivilcelerinizin kuruduğunu ve cildinizin parladığını göreceksiniz.

Sivilce izleri için doğal maske

1 tatlı kaşığı yaş maya, yarım limon suyu ve 3 adet büyükler için olan aspirini eriterek cildinize sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 8608 defa okundu.

Benzer kadın haberleri