Sivilce nasıl geçer?
Sponsorlu bağlantı
Genellikle ergenlik döneminde beliren sivilceler hayatımıza kabus gibi çöker. Bazen ergenlikten sonrada sivilce kabusu devam edebilir. Günlük yaşam kalitemizi düşüren sivilceler sosyal olarakta kişiyi olumsuz etkilediğinden sadece deri hastalığı olarak yorumlanmamalıdır.

Sivilceleri sıkmaktan vazgeçin

Ergenlik döneminde yoğun olarak yüz, sırt ve diğer vücut bölgelerinde beliren sivilceleri bir çoğumuz sıkarak engellemeye çalışırız. Hatalı sıkılan sivilceler deride kalıcı izler bırakır. Sivilceleri sıkarak patlatmayın.

Sivilce oluşumunu engellemek için sizlere bazı önerilerde bulunuyoruz.
  • Yüzünüzü bol bol yıkayın. Sabah uyandığınızda, dışarıdan eve döndüğünüzde veya günün herhangi bir anında yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Gün içinde teninizde oluşan ter veya diğer sıvı etkenlerle birlikte sivilce oluşumunu sağlayan yağların yayılmasını engellersiniz.
  • Düzenli egsersiz yaparak stresten uzaklaşabilirsiniz. Egsersiz sırasında vücuttan atılan terle birlikte gözeneklerin açılmasını, kan dolaşımının düzenlenmesini ve hücrelerin daha kolay oksijen almasını sağlarsınız.
  • Haftada en az bir gün yüzünüze (isteğe bağlı olarak tüm cilde) ılık suya sıkılmış limon karışımını uygulayın. Limon sivilceleri kurutmakla birlikte cildinizdeki gözeneklerin daha rahat nefes almasını sağlar.
  • Makyajı azaltın hatta doğal görünmeye çalışın. Makyaj cildinizin nefes almasını engeller. Oksizjensiz kalan cilt, stres ile birlikte yoğun sivilce oluşumuna yol açar.
  • Asitli ve aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durun. Daha hafif yiyecekleri tüketin ve bol bol su tüketin.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2211 defa okundu.

Benzer kadın haberleri