Sarımsak ve zeytinyağının saça faydaları
Sponsorlu bağlantı
Sarımsak saç dökülmesini engeller mi?
Anavatanı Hindistan olan sarımsağın sağlığımıza birçok faydasının yanında saçların dökülmesini önleyerek gürleşmesini sağlar. İçerdiği A, B, C ve E vitaminleriyle ve yoğun sülfür mineralleri sayesinde saç köklerini güçlendirir. Saçın beyazlamasını geçiktirir ve kepeklenmesini önler. Kolojen üretimini arttırarak saçın doğmasını ve büyümesini hızlandırır. Onarıcı etkisi sayesinde saç uçlarında kırıkların oluşumunu engeller.

Zeytinyağı saça iyi gelirmi?

Zeytinyağı ise saça yumuşaklık katar ve saçı dış etkenlere karşı korur. Saçın nemini sağlayan zeytinyağı sayesinde saçlarınızı kolayca tarayabilir ve şekil verebilirsiniz. Saçın kırılmasını önler, extra yumuşaklık ve parlaklık katar.

Zeytinyağlı sarımsaklı saç maskesi

1 adet sarımsağı havanda dövüp ezdikten sonra, 4 yemek kaşığı zeytinyağı ve aktarlarda bulabileceğiniz sarımsak yağını karıştırıp saça yedirilerek sürülür. 30 dakika beklettikten sonra saç derisinde kalan kalıntıları temizlemek için önce şampuanla yıkayın ve ardından saç kremi kullanın. Bu uygulamayı 1 ay süreyle, hafta 2 defa tekrarlayın. Sarımsağın güçlendirici ve zeytinyağın saça sağladığı nemlendirici etkisi sayesinde saçlarınız kısa sürede daha canlı ve parlak bir görünüm kazanacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 12120 defa okundu.

Benzer kadın haberleri