Saçları her gün yıkamak zararlı mı?
Sponsorlu bağlantı
Jöle, saç spreyi ve saç düzleştirici maşaları kullanmak ya da hava kirliliği gibi dış etkenler saçın ağırlaşmasına neden olur. Kirden dolayı ağırlaşan ve mat görünen saçları arındırmanın tek yolu ise saçları sık sık yıkamaktır. Asllında çok sık saç yıkamak saça zarar vermez. Hatalı şampuan seçimi, kullanılan şampuanın miktarı ve yıkama şekliniz saç derisinin kurumasına ve kepeklenmesine neden olabilir. Yağlı saçlar her gün yıkanabilirken kuru saçların 2 günde bir yıkanması en idealidir. Saçınızı yıkarken hasar görmemesi için birkaç noktaya dikkat etmek gerekir.

Sıcak su saça zarar verir!

Şampuanların saç derisini kurutucu etkisini önlemek için mutlaka nemlendirici içerikli şampuanlar tercih edilmelidir. Losyon ya da sprey şeklindeki nemlendiricileri sadece saç köklerine uygulamalısınız. Saç uçlarına sürdüğünüz taktirde saçlarınız gün içinde sönük görünecektir. Sıcak suyla hırpalayarak saç yıkamak, saç tellerinin kırılmasına ve saç diplerindeki doğal yağ özlerinin kurumasına neden olur. Saçlarınızı kesinlikle ılık suyla ve su ile saçınıza masaj yaparak yıkamalısınız.

Saçlarınızı zeytinyağı ile nemlendirin

Saç derinizin kurumasını önlemek için zeytinyağı bakımı yapabilirsiniz. Zeytinyağını ılıttıktan sonra gece saç derisine sürün ve saçınızı havluyla sarın. Sabah ılık suyla saçlarınızı durulayın. Şampuanın ve suyun kurutucu etkisine karşı saçlarınız daha dayanıklı ve bakımlı görünecektir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2836 defa okundu.

Benzer kadın haberleri