Pilates egzersizleri ile doğal zayıflama
Sponsorlu bağlantı
Son yıllarda popülerleşen en etkili egzersiz türünden biri olan pilates, diğer fiziksel aktivitelerde olduğu gibi kalori yakmanıza yardımcı olur. Pilates hem kasları güçlendirir hem de vücudunuzu sıkılaştırır. Kısa sürede forma girmenizi sağlayan aynı zamanda tüm stresten arınmanıza yardımcı olan pilates sayesinde fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Pilates ile kaç kalori yakılır?

Pilates başlangıç, orta ve ileri düzey hareketler olmak üzere üçe ayrılır. Başlangıç düzeyinde ki 60 kilo bir kişi saatte 230 kalori yakabilir. İyi bir diyet programının yanında her gün düzenli olarak yapılan pilates kalori ve yağ yakmanızı hızlandırarak vücudunuzun sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca vücudunuzun şekillenmesini kolaylaştırır. Kan dolaşımını hızlandırır, terleyerek toksinleri atmanıza yardımcı olur. Kas ve eklem ağrılarını geçirerek daha kolay hareket etmenizi sağlayan pilates vücudumuz için en sağlıklı egzersiz türüdür.

Tek başına pilates kilo vermeye yetmez!

Pilates kalori yakmanızı maksimum seviyeye getirmez. Ancak doğru bir diyet ve düzenli yapılan spor veya yürüyüşle birlikte uygulandığında kilo vermenizi destekler. Kilo vermeniz için spor yapmak gereklidir. Fakat daha önce hiç spor yapmamış kişiler başlangıç düzeyinde pilates uygulayarak vücudu esnetip alıştırabilirler. Zaman içinde ileri düzey hareketler uygulandığında yakılan kalori mikatarı da artacaktır. Ayrıca yoga da olduğu gibi zihin ile beden arasında denge kurmanızı sağlar, vücudunuzun daha kolay hareket etmesine yardımcı olur. Güçlü ve esnek bir omurgaya sahip olmanızı sağlayan pilates sayesinde duruşunuz düzelir, daha fit bir vücuda sahip olursunuz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1835 defa okundu.

Benzer kadın haberleri