Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler
Sponsorlu bağlantı
Vücudun temel fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için yaktığı enerji miktarına metabolizma denir. Metabolizması yavaş çalışan kişilerde üşüme, düşük tansiyon, kuru cilt, düşük nabız ve kilo alımı gibi problemler görülür. Özellikle kilo vermek isteyenlerin metabolizmalarını aldıkları besinlerle ve spor yaparak hızlandırmaları gerekir.

Metabolizmayı hızlandıran yiyecekler

Zencefil: Güçlü bir antioksidan özelliğine sahip olan zencefil, vücut ısısını yükselterek terleyip toksinleri atmanıza yardımcı olur. Mide ağrısı ve hazımsızlığa iyi gelen bu bitki metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenizi sağlar.
Yeşil çay: Bağışıklığınızı güçlendirerek gün boyu kendinizi zinde hisettemenizi sağlayan yeşil çay, özellikle diyet yapanların kilo vermesini hızlandırıcı br etkiye sahiptir.
Yoğurt: Kalsiyum, fosfor ve iyot bakımından zengin olan yoğurt metabolizmayı hızlandıran besleyici değer yüksek bir besindir.
Kırmızı acı biber: İçinde bulunan kapsaisin maddesi metabolizmayı uyarıcı bir etkiye sahiptir. Diyet yapanların metabolizmasını hızlandırıp, yağ yakmasını sağlayarak kilo vermesine yardımcı olur.
Soğan ve sarımsak: Düzenli olarak alındığında vücuttaki yağları parçalayarak atılmasını sağlar.
Turunçgiller: Portakal, greyfurt, limon gibi turunçgiller içerdiği yoğun C vitamini sayesinde metabolizmayı hızlandırıcı bir etki sağlar.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1293 defa okundu.

Benzer kadın haberleri