Menopoz döneminde ciltte oluşan değişiklikler
Sponsorlu bağlantı
Kadınlardaki östrojen hormonundaki azalma cildin kolajen dokusunu etkileyerek ciltte elastikiyet kaybına neden olur. Bunun sonucunda da cilt aşırı derecede kurumaya başlar kırışıklıklar ve sarkmalar oluşur. Menopoz döneminde cilt yaşlanmasını yavaşlatmak için bazı önlemler alınmalıdır.

Cildinizi Nemli Tutun

Menopoz döneminde ilk yıllarda, cildinizde hızla yaşlanma meydana gelecektir. Bunun önüne geçebilmek için alınacak önlemler ise uzmanlar tarafından şöyle sıralanmaktadır. Bu dönemde günlük su tüketiminizi arttırarak en az iki litreye çıkarmanız gerekiyor. Güneşe çıkarken mutlaka koruma faktörü yüksek nemlendiriciler kullanarak lekelenmelerin önüne geçin.

Beslenme düzeninizi tamamen değiştirerek zeytinyağlı yiyeceklere yönelin ve gün içerisinde kabuklu kuru yemişler yemeye çalışın. Kalori değeri düşük yiyecekler tüketin ve sebze, meyve ağırlıklı beslenin. Haftada birkaç gün balık ve balık ürünleri tüketin ve sofranızdan eksik etmeyin. Sigara cilt yaşlanmanızı hızlandıracaktır. Uzak durun ve sigara içilen ortamlarda bulunmamaya çalışın. Yoğun nemlendiriciler ve gece bakım kürleri uygulayın ve cildinizin nem dengesini cilt bakım ürünleriyle dengeleyin.
 

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1587 defa okundu.

Benzer kadın haberleri