Limon suyu ile kırılmayan güçlü tırnaklar
Sponsorlu bağlantı
Malum ev işleri, çevre şartları ve çalışma ortamında olan kadınlar bazen el, ayak, vücut gibi bölgelerin bakımına yeterli zaman ayıramaz. Daha belirgin olan saç, dudak ve yüz bakımını günlük olarak gerçekleştiren kadınlar dahi tırnak bakımını unuttuğu anlar olur. Gelin hep beraber tırnakların neden kırıldığını ve kırılmayı önlemek için neler yapmamız gerektiğini inceleyelim.

Tırnaklar neden kırılır?

Tırnak kırılmasının çok sayıda nedeni olabilir. Bulaşıkları eğer elde yıkıyorsanız deterjan tırnakların zayıflamasına neden olabilir. Sıcak/soğuk su geçişlerinin ani olması, ellerin çok fazla sıcak suya maruz kalması tırnakların doğal yapısını bozar. Düzensiz ve yetersiz beslenme, el işi hobileriyle uğraşmak, oje ve ojenin temizlenmesi için kullanılan aseton kimyasalı, hava koşulları başlıca nedenler olarak sayılabilir.

Tırnaklarım kırılıyor! Ne yapmalıyım?

Kırık ve güçsüz tırnaklar, tırnak etleri ve bozulmuş ojelerden kurtulmak için limon suyu içeren doğal bakım kürlerinden faydalanabilirsiniz. Güçsüz tırnakların dostu olan limon suyu içerdiği asit sayesinde kolayca kırılan tırnaklarınızı güçlendirir ve parlaklık kazanmasına yardımcı olur. Evde kolayca hazırlayacağınız limon bakım kürleri ile tırnaklarınıza masaj yaparak bir kaç gün içerisinde daha parlak ve daha güçlü tırnaklara kavuşmanız mümkün. Ayrıca, güçlü tırnaklar için demir, bakır ve çinko içeren besinlerin tüketilmelisi şart.

Doğal tırnak güçlendirici

15 damla limon suyu, 2 çay kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırıp tırnaklarınıza pamuk yardımıyla ovalayarak sürün. Karışımı tırnaklarınızda 1 saat beklettikten sonra yıkayın. Haftada bir defa uygulayacağınız bu pratik kür sayesinde güçlü tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Kırılmayı önleyen bakım kürü

2 çorba kaşığı kakao yağını benmari usulü erittikten sonra 10 ml acı badem yağı, 3 damla limon yağı, yarım limonun suyu ve 2 çorba kaşığı ananas suyunu bir kabın içinde karıştırın. Karışımı pamuk yardımıyla tırnaklarınıza sürün ve 20 dakika bekletin. Tırnak köklerini besleyerek güçlenmesini sağlayan bu kürü tırnaklarınızdaki ojeleri temizledikten hemen sonra uygulayabilirsiniz.

Daha güçlü ve parlak tırnaklar

1 yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı sirke, yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırıp tırnak köklerine masaj yaparak sürdükten sonra 30 dakika bekletin. Tırnaklarınızı besleyen bu bakım kürü sayesinde tırnaklarınız daha parlak görünecektir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 7859 defa okundu.

Benzer kadın haberleri