Kış aylarında tırnak bakımı
Sponsorlu bağlantı
Keratin ve koruyucu bir proteinden oluşan tırnaklar parmak uçlarını darbelere karşı korumamıza ve küçük nesneleri tutmamıza yardımcı olur. Herzaman bakımlı ve güçlü tırnaklara sahip olmak isteyen kadınlar özellikle kış aylarında soğuğun etkisiyle daha fazla tırnak bakımı yapmaları gerekir. Demir, kalsiyum, B vitamini ve potasyum açısından zengin olan besinler tüketmek tırnakların güçlenmesini sağlar. Kış aylarında daha fazla görülen tırnakların yumuşaması ve morarması ise ciddi hastalıkların habercisi olabilir.

Tırnak morarmasına dikkat!

Tırnak morarması basit bir üst solunum yolu enfeksiyonu ile de görülebildiği gibi daha ciddi hastalıkların da habercisi olabilir. Özellikle astım, bronşit, akciğer yetmezliği, damar tıkanıklığı ve kalp krizi gibi hastalıkların belirtisi olabilir. Tırnaklarınızın daha sağlıklı olması için önce vücudunuzun sağlıklı olması şarttır. Dış etkenlerden kaynaklanan morarmalar arasında aşırı törpülemek, soğuk ve sıcak su, deterjan gibi ürünler kullanmak yer alır. Kış mevsiminde daha fazla görülen morarmaları önlemek için tırnaklarınıza hafta bir gün bakım uygulamanız gereklidir.  

Tırnakları güçlendirmek için ne yapılmalıdır?

1 su bardağı ılık suyun içine yarım limon, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyip tırnaklarınıza sürün. Arıdından nemlendirici kremle masaj yapıp oje sürerek hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1380 defa okundu.

Benzer kadın haberleri