Kendinizi yaza hazırlayın
Sponsorlu bağlantı
Yazın sıcak havanın etkisiyle kilo, cilt ve saç sorunu daha fazla yaşanır. İster yazı çalışarak ister tatilde geçirin uygulayacağınız basit tarifler ile her zaman bakımlı ve fit görünebilirsiniz.

Meyve diyeti

Kilo problemi yaşanyanlarda yazın sıcak havaların etkisiyle daha fazla kalp krizi geçirme riski bulunmaktadır. Ayrıca tatilde fit bir görünüm elde edebilmek için kolayca uygulayabileceğiniz bir diyet proğramına başlayabilirsiniz. Yaz mevsimi meyveler açısından oldukça zengindir. Karpuz, kavun, çilek, üzüm, yemiş, armut, şeftali gibi kalori bakımından düşük vitamin bakımından zengin olan bu meyveleri öğünlerinize ekleyerek fazla kilolarınızı kısa sürede verebilirsiniz.

Sıcak havalarda kalp sağlığınız için yağlı kızartmalar, şekerli ağır tatlılar ve hamur işlerinden uzak durmalısınız. Yazın erken kalkıp sabahları ya da akşamları yatmadan önce hava serinlediğinde kısa yürüyüşler ve basit egzersizler yapabilirsiniz. Ayrıca ter ile kaybettiğiniz suyu geri kazanabilmek için günde 2.5 litre su içmeyi ihmal etmeyin.

Güneşten kuruyan saçlar

Yazın güneşin yakıcı etkisi ve denizin tuzlu suyu saçların nemini kaybetmesine neden olmaktadır. Nemini kaybeden saçlar ise kuruyarak dökülür. Saçlarınızın sağlıklı kalması için haftada 2 defa argan yağı, tatlı badem yağı, çuha çiçeği yağı ve jojoba yağı ile bakım uygulayarak saçlarınızın kurumasını önleyebilirsiniz. Saçınıza nem veren bu yağlar aynı zamanda saç derisini besleyerek saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

Güneş lekeleri

Yazın güneşin zararlı ışınları cildimizde kahverengi lekerin oluşumuna neden olmaktadır. Güneş lekelerinden kurtulmak için birer tatlı kaşığı elma sirkesi, badem yağı ve balı benmari usülünde ısıtıp erittikten sonra yüzünüze masaj yaparak sürün. 20 dakika beklettikten sonra gül suyu ile silin.

Güneş lekeleri için maske

20 gr yaş maya ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırarak ellerinizin üzerine yedirerek sürün. Haftada bir defa uygulayabileceğiniz bu maskeyi boyun ve omuz bölgesinde görülen lekeler için de uygulayabilirsiniz

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1557 defa okundu.

Benzer kadın haberleri