Kanser riskini azaltan besinler
Sponsorlu bağlantı
Ülkemizde her 3 kişiden 1'in de görülen kanserin, günümüzde hızla artmasının başlıca nedeni sağlıksız beslenmedir. Tüketilen hazır yiyeceklerin yanı sıra hormonlu gıdalar kanseri tetikleyici önemli unsurlardır. Alınan besinler vücudun hastalıklara karşı direncini güçlendirir ve bağışıklığın artmasına yardımcı olur. Bütün vitamin ve mineraller hastalıklara karşı direnç göstermemizi sağlarken özellikle bazı besinlerin tüketimi  kanseri önlemede oldukça etkilidir.

Kanserden koruyan yiyecekler

Soğan: A, B ve C vitaminleri ile kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor gibi birçok minerali içeren soğan vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar, idrar söktürür ve kanı temizleyerek kansere sebep olan mikropların ortadan kaldırılmasını sağlar.
Sarımsak: A,B ve C vitaminleri, kükürt, aminoasit ve çinko içeren sarımsak mikropların vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Kırmızıbiber: A, C, D, E ve bütün B vitaminlerini içeren kırmızıbiber başta demir olmak üzere birçok minerali içerir. İçerdiği demir sayesinde kansızlığı önleyen sarımsak, yoğun C vitamini ile de toksinleri atarak kanı temizler.
Yoğurt: Mide ve bağırsak kanserine karşı koruyucu birözelliğe sahiptir.
Domates: Demir, kalsiyum, potasyum ve A,B, C vitaminlerini içeren domates prostat kanserini önler.
Nar: Kalp sağlığına karşı birebir olan nar; kan şekeri, tansiyon ve kolestrolü düzenleyerek kanseri önler.
Balık: Omega 3 bakımından zengin olan balık, meme kanserini, bağırsak, prostat ve pankreas kanserini önleyici bi etkiye sahiptir.
Kabak çekirdeği: İçerdiği yoğun E vitamini sayesinde cilt kanserine karşı korucu bir etkiye sahiptir.
Süt: A, B, D vitamini ve kalsiyum açısından zengin olan süt kemik erimesini önlemesinin yanında bağırsak kanserinin yayılmasını önler.
Ayrıca et ürünleri, kırmızı turp, mısır, kayısı, üzüm, ahududu, bezelye, brokoli, badem, ceviz, fındık, incir gibi birçok besinin kanser hücrelerine karşı direnç gösterme özelliği olduğundan kanseri önleyici bir etkiye sahiptir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1367 defa okundu.

Benzer kadın haberleri