Kadınlarda 25 yaş sendromu
Sponsorlu bağlantı
Çeyrek yaş krizi olarak da adlandırılan 25 yaş sendromu, kişinin yüksek beklentiler içine girdiği ve gelecek kaygısını şiddetli bir şekilde yaşadığı dönemdir. Özellikle kadınlarda daha sık görülen bu durum insanın hayatı ile ilgili geri dönüşü olmayan kararların alındığı ve yanlış karar almaktan korku ve endişe duyulduğu bir zaman dilimidir. Her kişide farklı şekilde ortaya çıkan sendrom şehir hayatı yaşayan kadınlarda stres, güvensizlik ve depresyon gibi durumlar da beraberinde görülür.

Sendrom belirtileri

Hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme ve düzensiz uyku sorunlarının yaşanması sonucu en fazla kilo alımının görüldüğü yaş aralığıdır. Anne ve babanın tavsiyeleri dikkate alındığı bu dönemde, tüm kişiler sorgulanmaya ve herkesten şüphe duyulmaya başlanır. Yaşam şeklinin tamamen değiştiği bu dönemde yeni alışkanlıklar edinilir.

Eyvah! Ne yapacağım?

25 yaş sendromunu daha kolay atlatabilmek için bu dönemde atıldığınız her işin sizin için tecrübe olduğunu düşünün. Yanlız kalmak yerine aile ve arkadaşlarınızla her sorunu konuşarak paylaşın. Bu dönemde yaşanan duygusal ilişkilerin sizi depresyona sokmasına izin vermeyin ve hayata daha pozitif bakmaya çalışın. Herşeyden önce kendinizi ve sevdiklerinizi önemseyin. Ayrıca hobi edinmek kendinizle barışık olmanızı sağlayacak ve bu sendromu daha kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır. Bazı atılımlarınızda başarısız olmanın, dünyanın sonu olmadığına inanmanız gerekmektedir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 8639 defa okundu.

Benzer kadın haberleri