İnce telli saç bakımı nasıl yapılır?
Sponsorlu bağlantı
Genetik olarak ince telli saça sahip bayanların en sık rastladığı sorunlardan biri saça şekil verememeleridir. Sürekli sönük olan bu saçlar kolayca elektriklenir ve daha kolay yağlanır. Cılız olan bu saçlar daha çabuk kuruyarak kırılır. Saçın kırılgan ve ince yapısını kozmetik ürünler kullanarak daha esnek ve gür hale getirebilirsiniz.

İnce telli saçların bakımı

Saçlarınızı her gün yıkamak zaten hassas yapıda ki saçlarınızın daha da yıpranmasına neden olur. Bu nedenle saçlarınızı 2 günde bir ılık suyla şampuanlayarak yıkamak saç temizliğiniz için yeterli olacaktır. Saç yapınıza uygun bitkisel içerikli şampuanlar kullanmak saçların güçlenmesi için faydalıdır. Saçlar ıslakken sert hareketlerle tarandığında daha çabuk kopar. Saçınızı nemliyken yavaş hareketlerle taranmalıdır. Ayrıca plastik saç fırçaları yerine doğal kıllardan yapılmış taraklar kullanmak saçın kırılmasını önler.

Hacimli saçlara kavuşun

Banyo sonrası dolaşık saçları açmak için saçı tarakla zorlamak yerine serum ve argan yağı kullanarak dolaşık saçın daha kolay açılması sağlanır. Saçın daha kabarık görünmesi için hacim veren şampuan ve spreyler kullanılabilir ve krepe yapılarak saça hacim sağlanabilir. Haftada 1 defa saçı besleyici doğal maskeler uygulayarak saçın canlanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca saçın içten beslenerek de güç kazanması için protein ve tahıl ağırlıklı beslenmek gereklidir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3468 defa okundu.

Benzer kadın haberleri