Hastalıklardan korunmak için tüketilmesi gereken 7 besin
Sponsorlu bağlantı
Diyet yaparken hem tokluk hissi verecek hem de gün boyu enerjik kalmanızı sağlayan yiyeceklerden istediğiniz kadar yiyerek zayıf kalabilirsiniz. Süper yiyecekler olarak adlandırılan bu besinler bir yandan zayıflamanıza yardımcı olurken diğer yandan ise hastalıklara karşı direnç göstermenizi sağlar. İşte size 7 mucizevi besin!
  1. Bulgur: Karbonhidrat bakımından düşük, protein bakımındansa zengin olan bulgur, size gün boyu tokluk hissi veririr. Hazmı kolay olan bu besin bağışıklığınızı güçlendirir.
  2. Patates: B ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin olan patatesi günde 1 tane haşlanmış olarak tüketmelisiniz. Şeker hastalığına, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelen bu besin ayrıca kuru ciltlerin nemlenmesini sağlar.
  3. Yoğurt: İçerisinde bol miktarda kalsiyum, fosfor ve iyot minerallerini barındırır. Her öğün rahatlıkla yiyebileceğiniz yoğurt sayesinde sağlıklı cilt, tırnak, diş ve saçlara kavuşmanız mümkün.
  4. Mercimek: B vitamini ve demir bakımından zengin olan mercimeğin besin değeri oldukça yüksektir. Gün içerisinde ki halsizlik ve yorgunluğunuzu almasının yanı sıra kolestrolü düşürücü etkisi vardır. Ayrıca anne sütünün artırmasına yardımcı olur.
  5. Bitter Çikolata: İçersinde bulunan kakaoda bol miktarda flovanoidler bulunur. Antioksidan özelliğine sahip olan kakao güçlü bir toksin atıcı özelliğe sahiptir.
  6. Badem: Omega 3 bakımından zengin olan badem tansiyonu düşürür. Adet dönemindeki gerginliklerin azalmasını sağlar. Gebelikte vücudun ihtiyaç duyduğu çinkoyu karşılar. Ayrıca kemik erimesine oldukça faydalıdır.
  7. Muz: Potasyum bakımından zengin olan muz güçsüzlüğü azaltarak enerji verir. İçerisinde bulunan serotonin maddesi stresi azaltır ve mutlu olmanızı sağlar.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1150 defa okundu.

Benzer kadın haberleri