Selülite neden olan yiyecekler
Sponsorlu bağlantı
Selülit, cildin bağ dokusunda ki kan dolaşımı bozukluğu nedeniyle cildin üstünde portakal kabuğu görünümünde oluşan şekil bozukluklarıdır. Selülite genetik faktörlerin yanında beslenme alışkanlığı ve hareketsizlik neden olur. Selülitten korunmak için öncelikle beslenme şeklimizi düzenlemeliyiz. Selülite neden olan yiyecekler yerine doğal besinler tüketilmelidir. Spor ya da basit egzersizler yapmak, cilde masaj ve peeling yapmak selülit oluşumunu önler.

Hangi yiyecekler selülite neden olur?

Kırmızı et, yağlı beyaz et, tam yağlı süt ve yoğurt, şekerli gıdalar, şekerli meyve suları, kola, beyaz undan yapılan gıdalar, pirinç, tereyağ, mayonez, peynir, hidrojenize bitkisel yağlar, konserve yiyecekler, donmuş gıdalar, kızartmalar, hamur işleri, fast food ve tatlı tüketimi azaltılmalıdır.

Vücudun kan dolaşımını hızlandırarak toksinlerin atılmasını sağlayan su günde en az 2 litre tüketilmesi gereklidir. Ayrıca bitki çayları, yağsız yoğurt ve süt, yağsız ızgara et, baklagiller, yumurta, meyve ve sebze tüketilerek daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 6023 defa okundu.

Benzer kadın haberleri