Greyfurt zayıflatır mı?
Sponsorlu bağlantı
Altop adıyla da bilinen greyfurt C vitamini açısından zengin bir turunçgildir. Sağlımıza birçok faydası bulunan bu meyve idrar söktürücü ve bağırsakları çalıştırıcı özelliği sayesinde kilo vermenizi sağlayan güçlü bir etkiye sahiptir. Gün boyu enerji veren greyfurt diyet yapanların halsiz kalmasını önler. Kanı temizler ve vücutta birikmiş zehirli atıkları hızla atmanıza yardımcı olur. C vitamini açısından zengin olan greyfurt bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Greyfurt suyunun vücuttaki yağları yakma özelliği yoktur. Bu nedenle sadece greyfurt suyu diyeti gibi bir genelleme yapmak mümkün değildir. Greyfurt, sadece diyeti destekleyen yüksek enerjili bir besin olabilir. İyi bir lif kaynağı olduğundan bağırsakları çalıştırıp toksinleri atmanızı ve terlemenize yardımcı olur. Ayrıca gün boyu halsiz kalmanızı önler size enerji verir. Bu nedenle diyet yaparken hem bağışıklık sisteminin çalışması hem de zinde kalmak için rahatlıkla greyfurt tüketebilirsiniz.

Kimler greyfurt yememeli!

Uzmanlar tansiyon, kolestrol, antidepresan, alerji, doğum kontrol hapları, grip ilacı kullananlar, kalp rahatsızlığı olanlar ve kemoterapi tedavisi görenlerin greyfurt meyvesinden uzak durmaları ve tadımlık miktarından daha fazla yememeleri konusunda şiddetle uyarıyor.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1487 defa okundu.

Benzer kadın haberleri