Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?
Sponsorlu bağlantı
Yüzümüzde yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı yer olan göz çevresi, 30'lu yaşlardan sonra birçok sorunun yaşandığı bölgedir. En sık görülen problemlerin başında göz altı torbalarında şişlikler, üst göz kapağında düşüklük, kazayağı adı verilen göz çevresinde oluşan kırışıklıklar, morluk ve kızarıklıklar yer alır. Ayrıca göz altında çökmeler oluşarak göz yaşı oluğu adı verilen derin çizgiler oluşur. Tüm bu sorunlar yüzünüzün estetik görünümünü kaybederek daha yaşlı görünmesine yol açar.

Göz altı torbalarının tedavisi

Aşırı mimik kullanmak, yağ fıtıklaşması ve yer çekiminin etkisiyle oluşan göz altı torbalarının tedavisinde cerrahi bir yöntemle gözaltı torbalarında biriken yağların alınmasıyla sorun çözülmektedir.

Kırışıklık tedavisi

Göz bozukluğu olan kişiler ve güneş ışınlarından korunmak için sürekli gözlerin kısılması gibi nedenlerden dolayı göz çevresinde oluşan kırışıklıkların tedavisinde botoks uygulaması yapılır, kasların fazla çalışması önlenerek kırışıklıklar azaltılır.Yüzde oluşan derinleşmiş çizgileri önlemek için ise dolgu uygulaması yapılır. Ayrıca lazer tedavisi ile cilt gerginleştirilerek kırışıklıkların açılması sağlanır.

Göz kapağı düşüklüğü

Göz kapağının yeterince açılmasını engelleyerek hareketinin yavaşlamasına neden olan göz kapağı düşüklüğünün tedavi edilmesinde göz kapağında bulunan kasların kısaltılarak kas hareketi düzeltilir. Böylece göz kapağı açılarak daha estetik bir görünüme kavuşulur.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1706 defa okundu.

Benzer kadın haberleri