Evde yapılabilecek egzersiz hareketleri nelerdir?
Sponsorlu bağlantı
Kışın hava koşulları nedeniyle açık havada spor yapmak zor olduğundan çoğu kişi spor alışkanlığını bırakır. Oysa evde her gün 20 dakika ayırıp basitçe uygulanabilen egzersizler yaparak da spor ihtiyacınızı tamamlayabilirsiniz.

Yürüyüş

Evinizde yürüyüş bandı yoksa evin içinde yürümek için kısa alanlar yaratabilirsiniz. Günde yarım saat tempolu yürüyüş sağlığınız için önemlidir.

Çömelme hareketi

Kollarınızı önde bağlayarak sandalyeye oturur gibi çömelip kalkma hareketini 8 defa tekrarlayın. Bacak kasları ve baldırların çalışmasını sağlayacaktır.

Bacak kaldırma hareketi

Yere sırt üstü uzanın. Ayaklarınızı dizden bükmeden yukarı doğru kaldırın. 15 defa tekrarladığınız bu hareket karın kaslarının çalışmasını sağlar aynı zamanda zayıflamanıza yardımcı olur.

Kol kaslarını çalıştıran hareketler

Elleri öne yan ve yukarı doğru hareket ettrmek hem kol kaslarını güçlendirirken hem de omuz bölgesinde ki kireçlenmeyi önler. Ayrıca boyun ağrılarının geçmesini sağlayan bu hareketi 10 defa tekrarlayın.

Bel incelten hareketler

Yan yatarak ayağınızı yukarı doğru kaldırmak bel bölgesinin incelerek şekle girmesini sağlar. Günde 8 defa tekrar edilen bu hareketle bel bölgeniz belirginleşecektir.

Karın kasları için mekik

Yere sırt üstü uzanarak ellerinizi başınıza koyup öne doğru eğilerek yapılan mekik hareketini günde 15 defa tekrarlayın. Karın kaslarınızı çalıştırarak göbek bölgesinde ki yağları yakmanıza yardımcı olan bu hareket sayesinde hızla kalori yakıp kilo verebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2606 defa okundu.

Benzer kadın haberleri