En çok kilo verdiren egzersiz hareketleri
Sponsorlu bağlantı
Özet diyet programı uygulamadan doğal ve sağlıklı kilo vermenin iki kuralı vardır:
1. Doğru ve dengeli beslenme
2. Düzenli spor

Tek başına uygulanan diyetler kısa sürede kilo verdirsede, diyet bırakıldığı andan itibaren yağlanma ve fazla kilolar tekrar vücudunuza geri döner. Hızlı, sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için spor yapmak şarttır. Ağır sporların yanı sıra evde uygulayabileceğiniz basit egzersiz programları ile fazla kalorileri yakarak sağlıklı yöntemlerle kilo verebilirsiniz. Kilo vermenin temel kurallarında biri olan spor, vücut kaslarını sıkılaştırır, selülit oluşumunu önler ve vücuttaki yağlanmayı engeller. Kısa sürede, doğal yollarla kilo verebilmek için doğru egzersiz programı uygulanmalı ve program aksatılmamalıdır. İşte fazla kiloları atmanıza yardımcı olan egzersiz hareketleri ve yaktıkları kalori miktarları:

1. Aerobik

Özellikle kalça, popo, bacak ve göbek bölgelerinin çalışmasını sağlayan aerobik hareketleri ile 1 saatte 800 kalori yakabilirsiniz. 15 gün boyunca devam ettiğiniz taktirde hızla kilo vermenizin yanında vücudunuzda belirgin bir sıkılaşma görülür.

2. Yürüyüş

En kolay egzersiz türlerinden biri olan yürüyüş, her yaş grubundaki kişilerin rahatlıkla uygulayabileceği bir spordur. Bacak, karın ve kalça bölgesinin çalışmasını sağlayan 1 saatlik tempolu yürüyüş ile 360 kalori yakmanız mümkün. Yürüyüş, bacak kaslarının çalışmasını sağladığından,bacak bölgelerindeki selülit oluşumunu da engeller.

3. Tempolu koşu

Evde veya spor salonunda koşu bandında ya da açık havada yapılacak 1 saatlik koşu ile yaklaşık 550 kalori yakılabilir. Koşuya hafif yürüşle başlayıp hızı yavaşca arttırmak en sağlıklı koşu şeklidir.

4. Mekik

Yere sırt üstü uzanıp, elleri başın arkasına koyarak öne doğru eğilme şeklinde uygulanan mekik hareketi sayesinde karın kaslarınızı sıkılaştırabilir ve göbek bölgenizdeki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Bölgesel zayıflamayı sağlayan mekik egzersizi ile 1 saatte yaklaşık 500 kalori yakılabilir.

5. Leg-lift hareketi

Yere sırt üstü uzanın. Ayaklarınızı dizden kırmadan yukarı doğru 90 derecelik açıyla kaldırılarak yapılan bu hareket bel ve karın bölgesindeki yağların yakılmasına yardımcı olur. Kısa süreli uygulanan bu egzersiz ile 5-15 dakika arasında tempoya göre 50-300 kalori yakılabilir.

6. Yoga

Sadece vücut için değil, ruh sağlığı içinde oldukça faydalı olan yoga hareketleri, vücudun rahatlaması sağlar ve gün içinde depolanan negatif enerjinin atılmasına yardımcı olur. Tüm vücut kaslarının gevşeyerek daha rahat hareket etmesini sağlayan yoga hareketlerini müzik eşliğinde yaparken ruhunuzunda dinlendiğini farkedeceksiniz. Tüm vücut kaslarını çalıştıran yoga hareketleri sayesinde saatte 180 kalori verebilmek mümkün.

7. Pilates

Günümüzde bayanların en çok rağbet gösterdiği sporlardan biri olan pilates, özel egzersiz aletleriyle yapılabileceği gibi minder üzerinde de yapılabilir. Duruş bozukluğunu düzeltip kasların uzamasını sağlayan pilates, kilo vermeniz içinde bulunmaz bir fırsat. Saatte yaklaşık 250-350 kalori yakmanızı sağlayan pilates ile sağlıklı ve canlı bir vücuda kavuşabilirsiniz.

8. Bisiklete binmek

İster doğada, isterseniz de spor salonlarında ya da evinizde bisiklete binerek bacak ve karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Tempolu ve hızlı bisiklet egzersizi ile tam 1000 kalori yakarak kısa zamanda kilo verebilirsiniz. Bisiklete binerek hem fazla kilolarınızdan kurtulursunuz hem sağlıklı ve selülitsiz bir hayata sahip olursunuz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 7434 defa okundu.

Benzer kadın haberleri