Cinsel isteksizlik (Frijit) nedenleri
Sponsorlu bağlantı
Uzun süreli ilişkilerin en büyük sorunlarından biri olan cinsel isteksizlik kadın ve erkekte farklı faktörlere bağlı olarak görülebilir. Kişinin kendini seksi bulması, çekici bir partnerin bulunması, biyolojik iç güdü ve partnerle cinsellik dışında ki paylaşımlar cinsel hayatı etkiler.

Kadınları cinsellikten uzaklaştıran nedenler

Özellikle kadınların cinsellikten kaçmasının başlıca nedeni eşini fiziksel olarak çekici bulmaması ve duygusal açıdan sevgi ve saygının olmamasıdır. Kadınlarda ostrojen eksikliği, menopoz ve vajinal enfeksiyon gibi rahatsızlıkların görülmesi ağrılı bir cinsel ilişkiye neden olduğundan kadınların cinsellikten uzak durmasına neden olmaktadır. Diğer bir faktör ise daha önce yaşanmış kötü bir cinsel deneyim, erkeklerin cinselliği yaşamakta ki baskı ve ısrarı, suçlayıcı tavırlar kadınları depresyona sokarak cinsellikten soğumasına neden olmaktadır.

Cinsel yaşamı etkileyen faktörler

Yine çalışma hayatının yoğunluğu, stres, depresyon ve uzun süre cinselikten uzak durmak hem kadınların hem de erkeklerin cinsel isteğini azaltıyor. Ayrıca erkekten kaynaklanan erken boşalma gibi sorunlar da başarısız olma korkusunu beraberinde getirdiğinden cinsel hayatı olumsuz etkiliyor. Sağlıklı bir cinsel yaşam için eşler birbirlerini suçlamamalı ve sesiz kalmamalıdır. Ayrıca sorunların birlikte aşılması için bir uzmandan yardım alınması gereklidir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2340 defa okundu.

Benzer kadın haberleri