Başkalarını takip etmek depresyon nedeni
Sponsorlu bağlantı
Sosyal paylaşım sitelerinde eski eşin ya da sevgilinin takip edilmesi ayrılık sürecini daha zor ve dayanılmaz hale getirebiliyor. Ayrılık sürecindeyken eski sevglinizin profiline sıklıkla bakmak, nerde ne yaptığı hakkında bilgi almak, geri döner mi diye umutla beklemek veya başka birisiyle ilişkisi var mı diye düşünmek zamanla kişinin kendine olan özgüvenini yitirmesine, sürekli şüpheci davranma, kaygı, sinirlilik, öfke ve intikam duygularının hep canlı kalmasına neden oluyor. Bir süre sonra duygusal çöküntü yaşayan kişi kendisini değersiz hissetmeye başlıyor. Ayrılık durumunun unutulması yerine her gün yeniden ayrılık acısını yaşamak duygusal olarak iyileşme sürecini geciktiriyor.

Eski sevgilinizi sürekli takip etmek onunla yaşadığınız her anın hafızanızda canlı kalmasına ve tekrar birlikte olmayı isteyerek sevgiliyi cinsel olarak arzulamaya neden olmaktadır. Oysa eski sevgilinizin sizinle ilgilenmeyip, yeni bir ilişkiye başlaması halinde öfke patlaması, şaşkınlık, nefret ve intikam duyguları yaşanmasına neden olmaktadır. Kimi zaman bu durum kişinin eski sevgilisine ya da kendisine zarar verebilecek boyuta gelmektedir.

Duygusal olarak daha çabuk iyileşip ayrılık acısını çabuk unutabilmek için ister gerçek hayatta ister sanal ortamda mutlaka eski sevgilinizden uzak durmalısınız.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1486 defa okundu.

Benzer kadın haberleri