Balık ve balık yağının faydaları
Sponsorlu bağlantı
Ton balığı, kefal, sardalye, lüfer, soman ve alabalık gibi balıkları tüketerek ya da eczanelerde satılan balık yağı kapsülü sayesinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu balık yağını alabilirsiniz. A, B1, B2, B3, Cve D vitaminleri, kalsiyum ve demir minerallerini içeren balık yağı  ayrıca hücrelerin yenilenmesini sağlayan Omega 3 yağ asidi içerir. Eğer imkanınız varsa balığın kendinisi tüketin ve bu mucizevi balık yağını doğal yollarla karşılayın.

Balık yağının faydaları

Depresyon, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, psikoz, Alzhemier gibi psikolojik hastalıkları önler. Balık yağı göz kuruluğu, görme bozuklukları, yüksek tansiyon, kolestrol ve kalp krizine karşı koruyucu bir özelliğe sahiptir. Kan basıncını dengeleyerek yüksek tansiyonu önleyen balık yağı kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir. Balık yağınının B12 vitamini ile birlikte alınması adet ağrılarının geçmesini sağlar. Ağrı kesici özelliği sayesinde sabahları vücutta oluşan ağrılardan balık yağı ile kurtulabilirsiniz. Yine 8-12 yaş arasındaki çocuklarda görülen hiperaktivite bozukluklarında doktorlar balık yağının tüketilmesini önermektedir.  

Özellikle menepoz döneminde kadınlarda görülen kemik erimesini içerdiği yüksek kalsiyum sayesinde önleyici etkiye sahiptir. Haftada 2 defa balık yağı ile birlikte balık tüketilmesi rahim kanserini önler. Balık yağı sanıldığının aksine obezite sorununu  önler ve vücutta ki yağları yakarak kilo vermenize yardımcı olur. Bedensel ve zihinsel birçok hastalığa iyi gelen balık yağı ayrıca böbrek hastalıkları, astım, damar sertliği ve felç gibi hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1438 defa okundu.

Benzer kadın haberleri