Antioksidan kaynağı elma suyu
Sponsorlu bağlantı
Quercetin adında önemli bir antioksidan içeren elma suyu, antioksidan etkisinin en fazla olan meyve sularından biridir. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruduğu gibi kansere karşı da koruyucu bir etkiye sahiptir. İçerdiği vitamin ve minerallerin yanı sıra doğal bir şeker kaynağıdır. Vücut için gerekli olan bu şeker, doğal olduğundan kan şekerini yükseltmez aksine kan şekerini, tansiyon ve kolestrolü dengeler. İçerdiği antioksidan etkisiyle hücrelerin oksijen almasını sağlar. Kolesrolü dengeleyen elma suyu kalp krizi riskini de azaltıyor.

Elma suyunun faydaları nelerdir?

Ultraviyole ışınlarından oluşan yanıkların geçmesini sağlayan elma suyu aynı zamanda sigaranın ciğerlere zarar vermesini azaltır. B3, E vitamini, potasyum ve pektin içeren elma suyu baş ağrılarını geçirmede etkilidir. Bağırsak parazitlerinin temizlenmesini sağlar, böbrek taşlarını döker. Kanı temizleyerek kanda ki oksijen miktarının artmasını hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek grip ve soğuk algınlığını önler.

Ayrıca romatizma hastalıklarının geçmesinde etkili olan elma suyu vücuda enerj verir. İçerdiği E vitamini sayesinde cildi güzelleştirir. Doğal şeker sayesinde rejim yaparken olası tatlı krizlerini önler. Mide bulantısı ve gastrite iyi gelen elma suyu, uykusuzluk çekenler için de oldukça faydalı.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1208 defa okundu.

Benzer kadın haberleri