Grunge modasına ayak uydurun
Sponsorlu bağlantı
90'lı yıllarda öne çıkan grunge giyim sitili 2013-2014 sonbahar-kış kreasyonunda modacılar tarafından yeniden yorumlanarak karşımıza çıkıyor. Punk style olarak ifade edilen moda akımıyla bütünleşerek farklılık yaratmayı sevenlerin ilgisini çeken grunge modası, ekose gömlek, t-shirt, ayakkabı ve aksesuarlarda iddiasını sürdürüyor. Bu yılın grunge giyim tarzını oluşturan parçalarına bir göz atalım.

Ekose gömlekler

Grunge giyim modasında, 90'lı yıllarda 'oduncu gömleği' diye adlandırılan kareli ve ekoseli gömleklerin giyilmesinden çok bele bağlanarak kullanılmasıyla dikkat çekiyor. Genellikle büyük beden olarak tercih edilen ceketlerde askeri yeşil rengi öne çıkıyor. Ayrıca, katmanlı şekilde giyilen cool t-shirtler rahatlığı ve sportif görünüşüyle grunge tarzını sevenlerin vazgeçilmezleri arasında. Oversized hırkalarla kombine edilebilen bu t-shirtler ünlü müzik gruplarının logolarıyla adlandırılıyor.

Converse ayakkabılar

Dizaltı botlarıyla dikkat çeken ayakkabılar, rahatlığı ve her türlü kıyafete kolayca uyum sağlaması açısından en çok tercih edilen grunge parçalarından. Diz kısımları yırtık ve kirli görünüşlü jeanlar özellikle kendini genç hissedenlerin gardrobunda olması gereken grunge parçaları arasında yer alıyor. 90'lı yıllarda öne çıkan bu jeanler iddialı  görünüşleriyle dikkat çekiyor. Pantalon giymeyi sevmeyenler ise kombinini fırfırlı mini etek veya havalı mini etek ile tamamlayabilir.

Grunge giyim aksesuarları

Her kıyafetle uyumu kolayca yakalayan renkli ve farklı modelde ki şapkalar, daha cool görünen yandan askılı çantalar, iddialı tek ele takılan eldivenler, kalın ve renkli çerçeveleriyle dikkat çeken güneş gözlükleri grunge giyim tarzını benimsemiş kişilerin sıkça kullandıkları aksesuarlar arasında yer alıyor.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2477 defa okundu.

Benzer kadın haberleri