Daha ince ve uzun görünmenin püf noktaları
Sponsorlu bağlantı
Kısa boylu kadınlar genelde topuklu ayakkabı giyerek daha uzun görünmeye çalışır. Oysa giyimlerinde bazı değişiklikler yaparak olduğundan daha uzun ve çekici görünebilir.

Renk seçimi nasıl olmalı?

Kısa boylu kadınlar öncelikle duruşlarını değiştirmelidir. Kambur bir şekilde durmak ya da oturmak sizi olduğunuzdan da kısa gösterir. Oysa dik bir duruş sizi hem daha uzun hem de kıyafetinizi daha güzel gösterecektir. Çok uzun saçlar boynunuzu örterek boyunuzu daha kısa gösterir. Omuz hizasında kesilen saçlar sizin için en idealidir. Yatay çizgili, puantiyeli ve ekoseli kıyafetler tercih edilmemelidir.

Bunun yerine dikine çizgili ya da düz renkli kıyafetler giyilebilir. Kontras renkler yerine birbirine yakın tonlarda ki renkleri kullanmak sizi daha uzun gösterir. Ayrıca tepeden tırnağa tek renk kullanmak sizi daha uzun gösterecektir.

Kıyafet seçerken nelere dikkat edilmeli?

İki parça kıyafet giyerken birinin daha uzun olmasına dikkat edin. V yakalı kazaklar, pileli etekler, minik desenli elbiseler sizi uzun gösterir. Çanta ve takılarda büyük modeller yerine daha küçüklerini seçin. Uzun ve taşlı küpeler ise vücut boyunuzu daha uzun gösterecektir. Kemer kullanmak vücudu ikiye bölerek sizi çok daha kısa gösterdiğinden tercih edilmemelidir. Kalın kumaşlar giyilmemeli yerine polyester, pamuklu, keten gibi ince kumaşlar tercih edilmelidir.

Ayakkabı seçiminde ise ince ve uzun topuklu ayakkabılar kısa boylu kadınlarda abartılı görüneceğinden topukları orta boy olanlar tercih edilmelidir. Ayrıca sandalet, dolgu topuk ve platform ayakkabılar da tercih edebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3204 defa okundu.

Benzer kadın haberleri