Zamanı yönetmek elinizde!
Sponsorlu bağlantı
Ezelden ebede doğru akıp giden zaman akan bir nehire benzer. Sürüklediği herşey biz insanlara yeni şeyler öğretir.  Severek bir iş yaparken zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmazken zorlandığınız işlerde ise zaman bir türlü geçmek bilmez. Aslında zaman herkes için aynı işler fakat farklı koşullarda yaşayan kişiler zamanı farklı algılar.

Kendiniz için zaman ayırın

Günlük koşturmalarınız arasında kendinize zaman ayıramıyorsanız zamanı doğru kullanamıyorsunuz demektir. Zaman yönetiminin amacı günlük işlerinizin yanında kendiniz için de özel bir zaman ayırarak daha verimli çalışmanızı sağlamaktır.

Gün içinde uyku, yemek yemek, kişisel temizlik ve ulaşım gibi zorunlu işlere ayırdığınız vakti günlük zaman diliminden çıkardıktan sonra geri kalan zamanı işlerinizde verimli çalışmanız ve spor, hobi, dinlenme gibi kendinize ayıracağınız özel zaman için plan yapabilirsiniz. Yapacağınız işlerde önceliklerinizi belirleyerek, mükemmelliyetçi olmadan ve aynı anda birkaç işi yaparak da zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Zaman hırsızlarından kurtulun

Gün içinde farkında olmadan yaptığınız birçok şey zamanınızı çalabilir. Televizyonda filme dalmak, arkadaşlarınızla uzun süre sohbet etmek ve davetsiz gelen misafirler işlerinizi ertelemenize neden olabilir. Ya da hiç hesapta olmayan aksilikler işlerinizi zamanında yapamamanıza neden olur.

Yapacağınız işleri son gün ve son dakikaya bırakmak hesapta olmayan bir aksilik yaşandığında strese girmenize neden olabilir. Kendinizi sadece yaptığınız işlere odaklayarak ve işleri ertelemeden yaptığınız plana uyarak zamanı istediğiniz gibi yönetme gücüne sahip olabilirsiniz

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2115 defa okundu.

Benzer kadın haberleri