Tatile giderken bavulda olması gerekenler
Sponsorlu bağlantı
Tatile çıkmadan önce yanınızda götürmeniz gerekenler ne kadar süre kalacağınıza, ne zaman gideceğinize, nasıl ve ne kadar süre kalacağınıza göre değişir.  Aklınıza gelen herşeyi bavula koymak seyahati eziyete dönüştürebilir. Bu nedenle tatile hazırlık sürecinde tatil boyunca gerekli olabilecek eşyalarınızı unutmamak için mutlaka bavul hazırlama listesi yapmalısınız.
  • Tatile çıkarken kimlik, ehliyet, pasaport, öğrenci kartı, sosyal güvenlik belgesi, kredi ve banka kartı, otobüs/ uçak bileti ve harita gibi önemli eşyalarınızı mutlaka yanınıza almalısınız.
  • Alacağınız eşyanın miktarına göre büyük bavul ve sırt çantası almanız tatil boyunca size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca bavulunuza kıyafetleri yerleştirirken kıyafetleri birbirleriyle kombinlemeniz gereksiz kıyafet almanızı önleyecektir. Hava koşullarının değişme ihtimalini düşünerek yağmurluk, çizme, spor ayakkabısı ve uzun kollu hırka almayı da ihmal etmemelisiniz.
  • Tatil boyunca kişisel bakımınıza önem vermeniz için gerekli olan fön makinası, epilasyon aleti, güneş kremi, diş fırçası, diş macunu, tıraş malzemeleri, şampuan, tarak, makyaj çantası gibi kişisel eşyalarınızı unutmamalısınız.
  • İçinde steril sargı bezi, yara bandı, pamuk, oksijenli su, makas bulunan küçük bir ilk yardım çantası hazırlamalısınız. Ayrıca sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa mutlaka yanınıza almalısınız.
  • Siyah ve beyaz iplik, dikiş iğnesi ve düğme bulunan küçük bir dikiş takımı almak olası kötü süprizlere karşı hazırlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.
  • Tatilinizin eğlenceli geçmesi için fotoğraf makinası, şarj aletleri, yedek piller, video kamera, kitap, kalem, ajanda, mp3 player ve laptop almalısınız.
  • Çocuklarınız için gerekli olan eşyaları da unutmamalısınız. Kıyafetleri, biberon, emzik, çocuk bezi, mama, oyuncakları ve ilaçlarını almalısınız.
  • Ayrıca yolculuk boyunca ihtiyacınız olan su ve yiyeceklerinizi küçük bir çantaya koymanız yolculuğunuzun keyifli geçmesiniz sağlayacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 4816 defa okundu.

Benzer kadın haberleri