Kusurlarınızdan faydalanmayı öğrenin
Sponsorlu bağlantı
Kendinizi yapmaktan alıkoyamadığınız ve kusur olarak gördüğünüz davranışlarınızı pozitife çevirmek elinizde.

Mükemmelliyetçilik

Kişi asla hata yapmaması ve yüksek standartlara ulaşması gerektiğine o kadar çok inanır ki ufacık bir hata onların psikolojik olarak yıkılmasına ve depresyona girmesine neden olabilir. Kusursuz olmak olumlu bir özellik gibi görünse de kişiyi baskı ve stres altına sokar. Sürekli kaygı ve kuşku içinde yaşayan bu kişiler başarılı olamama ve onaylanmama korkusu yaşarlar. Eleştriyle başa çıkmayı öğrenmek, daha gerçekçi olmak ve hobi edinerek rahatlamak bu özelliğinizin sizi yıpratmasını önleyecektir.

Şüphe ve kaygı duymak

Kişinin tehlike yaratan bir durum karşında nasıl davaranacağını bilmeden kontrolünü kaybetmesine kaygı denir. Kaygılı kişilerde heyecan, huzursuzluk,sinirlilik, konsantrasyon bozukluğu, çarpıntı, terleme ve ağız kuruluğu gibi belirtiler görülür. Şüphe ise inanç ve inançsızlık arasında kalan duygudur.Günlük hayatta kontrol edilemeyen kaygı ve şüphe sorun haline gelebilir. Bu duygularla başa çıkmanın en etkili yolu telkindir. Kendi kendinizi sakinleştirerek kendinizi ikna etmeyi deneyin. Rahatlamanızı sağlayacaktır.

Kararsızlık

Günlük işlerinizi engelleyen kararsızlık, genelde kontrolcü ve kusursuz olmak isteyen kişilerde daha fazla görülür. Karasızlığınızı yenmek için korkularınızla yüzleşin ve hata yapmaktan korkmayın.

Duygusallık

En ufak bir olay karşısında ağlayarak tepki gösteren duygusal insanlar, herşeye kolayca üzülerek kendilerini yıpratırlar. Aşırı duygusallık günlük yaşantıda zaaf haline gelebilir. Duygusal insanlar daha zayıf ve güçsüz görünürler. Aldıkları kararları duygularıyla verdikleri için sonradan pişman olabilirler. Duygusallığı kontrol altına almak özellikle karar verirken mantığı ön plana çıkarmak gereklidir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2429 defa okundu.

Benzer kadın haberleri