Güne moralle başlamanın yolları
Sponsorlu bağlantı
Günümüzde yoğun çalışma hayatı nedeniyle çoğu kişi sabahları yorgun, sinirli ve stresli bir şekilde uyanıyor. Dolasıyla gün boyu aynı enerji devam ediyor. Güne moralli başlamamak verimi azalttığından işinize konsantrasyon olamamanıza sebep olur. Daha keyifli bir gün geçirmek için hayatınıza birkaç ufak detay ekleyin.

Pozitif enerji kaynağı: Su

Sabah kaltığınızda önce vücudun kan dolaşımını hızlandırması için basit egzersiz hareketleri yapın. Vaktiniz varsa ve hava güzelse açık havada yarım saat yürüyüş yapın. Yoga ve meditasyon yaparak da hem bedeninizi hem de zihninizi güçlendirebilirsiniz. Derin nefes almak enerjinizin artmasını sağlar. Soğuk suyla yüzünüzü yıkamak cildi sıkılaştırarak daha dinç görünmenize yardımcı olur. Ilık suyla sabahları duş almak da size enerji verecektir. Çünkü suyla temas eden vücudunuz hem bedensel hem de zihinsel negatif enerjilerden arınacaktır. Bu nedenle sabah alınan duş ve aç karnına içilen bir bardak su size pozitif enerji verecektir. Yine gece boyunca ağzınızda biriken toksinlerden arınmak için dişlerinizi ve dilinizi fırçalayarak ferah bir nefesle güne başlayın.

Zengin kahvaltı tabağı

Güne güzel bir kahvaltıyla başlamak gibisi yoktur sanırım. Kahvalatınızda çavdar ya da tam tahıllı ekmek tercih edilmeli ve protein almanız açısından peynir, yumurta, süt ve yoğurt tüketilmelidir. Taze sıkılmış meyve suları, ceviz, badem ve fındığın kahvaltıda yenilmesi gün boyu zinde kalmanıza yardımcı olur. Bu nedenle günün en önemli öğünü olan kahvalatıyı mutlaka yapın.

Sevdiğinizi hissettirin

Ve sabahları sevginizi g. Ailenizle ya da evinizde bulunan kedi ve köpeğinizle sarılıp sevginizi gösterin. Sevmek ve sevilmek  iç huzurunuzu sağlarken, özgüven verir, stresinizin azalmasını sağlar ve gün boyu kendinizi mutlu hissetmenize yardımcı olur.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3072 defa okundu.

Benzer kadın haberleri