Yüzdeki tüylerden kurtulma yöntemleri
Sponsorlu bağlantı
Yüz tüyleri çabuk uzaması ve alınmasının zahmetli olmasından dolayı kadınların en büyük sorunlarından biridir. Hormonal bir bozukluk sonucu yüz bölgesinde görülen aşırı tüylenmeler, kadınların güzel görünmelerine engel olurken bir yandan ise kadınları psikolojik olarak olumsuz etkiliyor. Yüz tüylerinden kurtulmanın birçok yolu vardır. Siz de kendinize en uygun yöntemi uygulayarak yüz tüylerinden kurtulabilirsiniz.

Klasik ağda yöntemi

Evde rahatlıkla uygulanabilmesi ve ucuz bir yöntem olmasından dolayı en sık başvurulan yöntemlerden biridir. Tüm güzellik salonlarında uygulanan bu yöntemin hiçbir yan etkisi yoktur. Hassas ciltlerde ağda sonrası kızarıklıklar ve cilte sarkmalar görülebilir. Bu yöntem 4-6 haftada bir tekrarlanabilir.

İp kullanımı

En çok dudak çevresinde görülen kılların alınmasında kullanılan bir yöntemdir. Kılları kırarak kıl köklerine zarar veren bu yöntem bayanlar tarafından çok sık uygulanıyor.

Tüy dökücü kremler

Kremin cilde sürüldüğü andan itibaren çok kısa sürede etkisini gösteren bu yöntemin uygulanışı oldukça kolaydır. Kremin içeriğinde bulunan kimyasal maddeler bazı hassas ciltler için alerji yapabilir. Kısa süre etkisini gösteren krem uygulamasını haftada bir tekrarlamak gerekecektir.

Lazer yüz epilasyonu

Tüm güzellik salonlarında kolayca uygulanabilen lazer epilasyonu tüylerin tekrar uzamasını tamamen durduruyor. Melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahip olan lazer ışığının dalga boyu, cilde zarar vermeden kıl köklerini yok ediyor. Tedavi sonrası güneş ışığı cildi tahriş edebileceğinden bir süre güneş ışığından uzak durmak gerekiyor. Koyu ten rengine sahip kişilerin tedavi süresi daha uzun sürmektedir.

Intense pulsed light (IPL)

Belirli dalga boyundaki ışığın cilteki kıl köklerini kuruttuğu ışıklı lazer tedavi yöntemidir. 3 seansta çözüme kavuşulduğu bu yöntem çok fazla bilinmemekte ve oldukça pahalıdır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2452 defa okundu.

Benzer kadın haberleri