Yüz şekline göre allık nasıl sürülür?
Sponsorlu bağlantı
Ten renginize göre en uygun allığı seçerek hem yüzünüze renk verebilir hem de yüzünüzün olduğundan daha farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Allık sürerken mutlaka yüz şeklinize uygun bir şekilde sürmeniz gereklidir. Böylece elmacık kemiklerinizi daha çıkık, geniş yüzünü daha dar ve burnunuzun daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yuvarlak yüze allık nasıl sürülür?

Yuvarlak yüz hattınızın daha ince ve uzun görünmesi için allığı yanağınızın tam ortasına yuvarlak şekilde sürün ve hafifçe yaydırın. Ayrıca çenenize de az miktarda allık kullanabilirsiniz.

Uzun yüze allık nasıl sürülür?

Yüzünüze hafif bir makyaj uygulayın. Yanaklarınızın ortasına az miktarda allık sürüp şakaklara doğru yaydırın. Böylece yüz hatlarınız daha dengeli görünecektir.

Oval yüze allık nasıl sürülür?

Alın çeneden daha geniş ve çene şekli daha oval olduğundan elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirecek şekilde allık kullanılmalıdır. Allık kullanmadan önce elmacık kemiklerinize transparan pudra ile aydınlatın. Sonra kemiklerin üzerine ve şakaklara doğru belirgin miktarda allık sürüp yayın.

Kalp ve üçgen yüze allık nasıl sürülür?

Orta büyüklükte ki allık fırçası ilegülümseyerek ortaya çıkardığınız elmacık kemiklerinizin üzerine toz allığı dairesel şekillerde sürün. Ayrıca burnunuza da allık sürerek yüzünüzle orantılı bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kare ve köşeli yüze allık nasıl sürülür?

Sert ve açılı bir ifadeye sahip olan köşeli yüzlere daha yumuşak ve derin bir ifade vermek için fırçanızı burun kısmından başlayarak yanaklarınızdan geriye doğru V şeklinde allığınızı sürün. Kulaklarınıza doğru yaklaştırdığınız bu sürüş tekniği ile daha derin ve güzel bir ifade elde edebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2997 defa okundu.

Benzer kadın haberleri