Yağlı ciltler için yulaf maskesi
Sponsorlu bağlantı
Siyah nokta ve sivilce oluşumuna en yatkın cilt tipi olan yağlı ciltler kadınların en bütük sorunlarından biridir. Yulaf maskesi temizleyici özelliği sayesinde hem cildin yağ seviyesi dengelenir hem de ciltte sivilce oluşumunu engellenir.

Yulaf maskesinin cilde faydaları

  • Cildi temizler ve cildin yağlanmasını önler.
  • Güneş ve sivilce izlerinden kaynaklanan cilt lekelerini temizler.
  • Akne, siyah nokta ve sivilce oluşumunu önler.
  • Peeling etkisiyle cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.
  • Cilde yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.

Yulaf maskesinin hazırlanışı

2 yemek kaşığı yulaf ezmesini üzerini kaplayacak kadar su ekleyerek haşlayın. Haşlama işleminden sonra, sert kıvam elde edinceye kadar ezin. Elde ettiğiniz kıvam ılık durumdayken cildinize uygulayın. Maskeyi cildinize uygulamadan önce yüzünüzü ılık suyla yıkamanız ve temizlemeniz maskeyi daha etkili hale getirir. Masaj yaparak cildinize yedirdiğiniz bu karışım ciltteki ölü tabakayı temizleyecektir. 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Göz altı bölgeleri çok hassas cilt yapısında sahip olduğundan yulaf maskesni bu bölgelere uygulamayın. 

Limonlu yulaf maskesi

2 yemek kaşığı yulaf unu ve rendelenmiş limon kabuğunu 6 yemek kaşığı buğday kepeği ile karıştırarak üzerine alabildiği kadar su ekleyin. Lapa hale gelinceye kadar karıştırın. Maskeyi cildinize masaj yaparak uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla durulayın.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2708 defa okundu.

Benzer kadın haberleri