Yağlı ciltler için arındırıcı doğal maske
Sponsorlu bağlantı
En sık cilt sorunlarının görüldüğü yağlı ciltlerin sağlıklı görünmesi için cildin temizlenmesi yağ ve kirden arınması gereklidir. Sizlere önereceğimiz arındırıcı doğal maskeler sayesinde daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Arındırıcı doğal yüz losyonu

1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 portakal suyunu karıştırarak yüzünüze sürün. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Cildinizde ki yağlar temizlenecektir.

Yağlı ciltler için peeling

Kivi suyunu hazırlayarak içine biraz kil ekleyip krem kıvamına getirin. Yüzünüze masaj yaparak sürüp 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Kivi asidi cildin yüzeyinde ki ölü deriyi temizleyerek peeling etkisi yaratır. Ayrıca cildin dolgunluk ve esnekliğini arttıran kivi ciltteki sivilce ve aknelerin yok olmasına da yardımcı olur.

Limonlu yüz temizleme maskesi

Limon cildi temizleyen en etkili besindir. Ciltte ki ölü tabakayı atıp hücrelerin yenilenmesini sağlayan limon aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırarak sivilce oluşumunu önler. Yüzde ki akneleri kurutur ve cildin daha diri görünmesini sağlar. Avokadonun yarısını püre haline getirip 1 fincan limon suyunu ekleyin. İçine 1 yumurta akı ve 100 gr. yulaf ezmesi ekleyip macun haline getirin. Yüzünüze masaj yaparak uygulayıp 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Cildinizin temizlendiğini ve gerginleştiğini hissedeceksiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1927 defa okundu.

Benzer kadın haberleri