Üzüm ve un maskesi ile cildinizi yenileyin
Sponsorlu bağlantı
Üzüm; flavonoid, resveratol ve tannin gibi çok önemli antioksidanlar içerir. Bu antioksidanlar cilt için çok faydalıdır ve aynı zamanda iyi birer cilt beyazlatıcıdırlar. Üzüm cilt hücrelerinin kendini yenilemesi için gereken aminoasitleri bol miktarda içermektedir. Aynı zamanda yüksek miktarda B vitaminleri, potasyum ve demir de içerir.

Kırmızı üzüm ve un yüz maskesini önemli bir davetten önce cildinizi tazelemek için veya cildinizin daha genç görünmesi için haftada bir uygulayabilirsiniz. Üzüm ve un karışımıyla elde edilen yüz maskesini evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz.

Kırmızı üzüm ve un yüz maskesi tarifi

Bir kaç salkım kırmızı üzümü iyice ezerek suyunu çıkartın. Üzüm suyunun içine iki yemek kaşığı un ekleyin ve iyice karıştırın. Macun kıvamına gelinceye kadar un eklemeye devam edebilirsiniz. Kıvamı ayarladıktan sonra biraz daha çırpın. Macunu parmak uçlarınız ile yüzünüze uygulayın. Maskeyi göz çevrelerinize uygularken dikkatli olun, gözünüzle temastan kaçının.

Maskeyi cildinize sürdükten sonra 15-20 dakika kadar maskeyi cildinizde bekletin. Süre tamamlandıktan sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın ve yumuşak bir havlu ile nazikçe kurulayın. Maske ile işiniz bittikten sonra her zaman kullandığınız tonik ve nemlendiricinizi de yüzünüze uygulayın. İşte bu kadar, yenilenmiş cildinizin tadını çıkarın!

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2773 defa okundu.

Benzer kadın haberleri