Topuklu ayakkabı seçerken nelere dikkat edilmeli?
Sponsorlu bağlantı
Günlük yaşantımızda en fazla yorulan organlarımız ayaklarımızdır. Ayaklarımızın rahat olması günümüzü daha rahat ve sağlıklı geçirmemizi sağlar. Ayaklarımızın sağlıklı olabilmesi için ayakkabı seçiminde dikkat etmemiz gereken hususlar var özellikle de bayanların sürekli kullanmayı tercih ettiği topuklu ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Topuklu ayakkabı alırken bu uyarıları aklınızdan sakın çıkarmayın.
  • Ayakkabı alırken topuk yüksekliğinin ne kadar olması gerektiğine önceden karar vermek yerine denedikçe karar vermelisiniz.
  • Topuklu ayakkabıyı giydiğinizde ayağınızın rahat etmesi önemlidir. Ayakkabının topuklu olması nedeni ile giydiğinizde ayağınız öne kayacaktır. Alacağınız ayakkabının ideal olup olmadığını anlamak için giydikten sonra ayakkabının topuk kısmına bakmanız, ayakkabı ile topuğunuz arasında oluşacak olan boşluğun işaret parmağınızın sığmaması gerekir. Eğer aradaki boşluğa işaret parmağınız kolaylıkla sığıyor ise o ayakkabıdan vazgeçmelisiniz.
  • Kullanacağınız topuklu ayakkabıların içerisine tabanlık yerleştirmeniz ve ön kısmına silikon tamponlar yerleştirmeniz gün içerisinde ayaklarınızın rahatsız olmasını engelleyecek ve gününüzü kolay geçirmenizi sağlayacaktır. Ayakkabı alırken bu materyalleri mutlaka yanınızda bulundurun ve birlikte deneyerek seçim yapın.
  • Gün içerisinde uzun süre ayakta kalıyorsanız seçeceğiniz topuk mutlaka kalın olmalıdır. Ayaklarınız daha az yorulacağından daha rahat edersiniz.
  • Ayakkabının öne doğru fazla eğimli olmaması ayak sağılığınız açısından oldukça büyük önem taşır.
  • Ayaklarınızda nasır oluşumu var ise mutlaka uç kısımları açık topuklu modelleri tercih etmelisiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1358 defa okundu.

Benzer kadın haberleri