Toniğin faydaları nelerdir?
Sponsorlu bağlantı
Su ve alkolle hazırlanan tonik özel bir solisyondur. Cildi günlük olarak yıkamak kir, yağ ve bakterilerin arınmasına yeterli olmaz. Tam bir cilt temizliği için tonik uygulanması gerekir. Bazı tonikler salisilik asit, gül suyu, portakal çiçeği kolonyası ve maden suyu da içermektedir.

Tonik seçerken pH değerlerini mutlaka kontrol edin. Genellikle pH değeri 5-6 arasında olan tonikteler tercih edilmektedir. Cildiniz kuru ise alkol bazlı tonikler cildi daha da kurutacağından bunlardan uzak durmalısınız. Yağlı ciltlerin de alkol bazlı tonikleri tercih etmeleri daha doğrudur. Cildinizde sivilce ve akne oluşumunu da aynı zamanda önlemek için hipoalerjenik cilt toniğini tercih etmelisiniz.

Toniğin cilde faydaları

Cilteki keratin pulları, yağ ve kirler sadece yıkanmakla veya cilt temizleyicilerle arınmaz. Zamanla bu kalıntılar sivilce ve akne oluşumuna neden olur. Doğru bir temizlik için mutlaka tonik uygulanmalıdır. Cildi tüm ölü hücrelerden temizler ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Cilde tonik uygulanması gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak daha iyi görünmenize yardımcı olur. Makyaj kalıntılarının kolayca temizlenmesi sağlayan tonik sağlıklı ve temiz bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Tonik nasıl uygulanır?

Yüzünüzü önce su ve sabunla temizledikten sonra toniği pamuk yardımıyla cildinize sürün. Toniğin ciltte kalmaması için bol suyla yüzünüzü durulayın. Son olarak cildinize uygun bir nemlendiriciyi kullanabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 6193 defa okundu.

Benzer kadın haberleri