Tırnakları güçlendiren doğal kürler
Sponsorlu bağlantı
Tırnak kırılmasının başlıca sebeplerinden biri sağlıksız beslenmedir. Kalsiyum eksikliği sonucunda tırnaklar güçsüzleşerek kırılır. Sağlıklı beslenmek, yeteri kadar kalsiyum, A ve C vitamini almak tırnakları güçlendirecektir. Ayrıca yetersiz su tüketimi de tırnakların yeteri kadar beslenemesine neden olur. Uzun tırnakların haftada bir kez kesilerek törpü yapılması gereklidir. Bakımı yapılmayan tırnaklar zayıflayarak kırılır hem de hoş görünmezler. Kullanılan kimyasal deterjan ve oje gibi ürünlerin sıkça kullanılması tırnakların yıpranarak kırılmasına yol açar. Bu nedenle haftada 2 defa tırnaklara bakım yapmak tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayacaktır.

Tırnakların kırılması önleyen bakım kürü

1 çoba kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı sirke, 1 çay kaşığı zeytinyağını ılık suyun içine ilave ederek karıştırın. Tırnaklarınızı 20 dakika bu suda bekletin. Ardından limon suyu ve badem yağı ile tırnaklarınızı ovun. Ellerinize kalıcı koku katmak için bakım kürünün içine gül yaprakları da ilave edebilirsiniz. Haftada 2 defa yapacağınız bu uygulama sayesinde tırnaklarınız güçlenecektir.

Tırnakları güçlendiren bakım kürü

2 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı, 2 tatlı kaşığı badem yağı, 2 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 yumurtanın sarısını bir kabın içinde karıştırıp elinizi 15 dakika bekletin. İsteğe bağlı olarak gül yapraklarını bu karışımda da kullanabilirsiniz. Tırnaklarınız güçlenerek parlaklık kazanacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3157 defa okundu.

Benzer kadın haberleri