Tırnak kırılması nasıl önlenir?
Sponsorlu bağlantı
Mevsimsel değişikliklerin yaşandığı bu günlerde soğuk, kuru ve nemli hava şartlarına mağruz kalan tırnaklar zayıflayarak kırılgan hale gelir. Kalsiyum, çinko, biotin, selenyum ve D vitamini eksikliği nedeniyle de kırılabilen tırnakların sağlıksızlaşarak uzaması geçikir. Tırnaklarınızı güçlendirmek için haftada bir gün mutlaka bakım yapmalısınız.

Güçlü tırnaklar için ne yapılmalı?

Öncelikle kalsiyum alarak ve bol su tüketerek tırnaklarınızı içten beslemelisiniz. Tırnaklarınızı törpülerken küt şeklinde değil yuvarlak şeklini vererek törpüleyin. Bu tırnakların kat kat soyularak kırılmasını önler. Sürekli oje ve aseton gibi kimyasal ürünler kullanmak tırnakların yıpranmasına neden olur. Haftada bir gün tırnaklarınızı ojesiz bırakarak dinlendirin. Böylece tırnak etleri hava alarak beslenecektir. Ayrıca tırnaklarınız için bakım kürleri uygulamak tırnaklarınızın kırılmadan hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır.

Sert tırnaklar için bakım

Tırnağın kırılmaması için sertleşmesi gerekir. Tırnaklarınızın daha sert ve güçlü görünmesi için haftada bir defa elma sirkesi ve tuzu karıştırarak tırnaklarınıza uygulayın. Ardından tırnakların nemlenmesi için zeytinyağı ve limon suyunu karıştırıp pamuk yardımıyla masaj yapın.

Suna Dumankaya'dan tırnak kırılmasını önleyici tarif

1 yemek kaşığı yoğurt, yarım limon suyu, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı ezilmiş kabak çekirdeğini karıştırın. Tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Selenyum açısından güçlü olan kabak çekirdeği sayesinde güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2968 defa okundu.

Benzer kadın haberleri