Sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır?
Sponsorlu bağlantı
Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte havalarda ki ani değişimleri cildimizde ki yağın azalmasıyla cilt kuruluğu, cilt kızarıklıkları, ciltte oluşan sarkmalar, cilt kırışıklıkları ve sivilce oluşumunda artış gibi birçok probleme yol açmaktadır. Oysa yapacağınız basit cilt bakımları sayesinde sonbaharda da cildinizde ki ışıltıyı kötü hava koşullarına rağmen koruyabilirsiniz.

Mevsimlerin değişmesiyle kendinize sebze ağırlıklı bir beslenme proğramı uygulayabilirsiniz. Bol su içmek ciltteki toksinleri atmanıza yardımcı olur ve cildinizde ki ölü derinin temizlenmesini sağlar. Kahve, çay ve alkol tüketimini azaltarak yerine ıhlamur, kuşburnu çayı, yeşil çay ve kantoron çayı içmeniz cildinizin solgun görünmesini önler. Kalsiyum içeren tabletlerle probiyotik destek sağlayabilirsiniz.

Ayrıca eczanelerde satılan seramit içeren kremler, güneş ve rüzgardan dolayı yıpranmış ciltleri onarır, kızarıklıkları engeller ve cildin pul pul dökülmesini önler. Bunun dışında maden suyu ile yapacağınız bir cilt maskesi sayesinde cildiniz mevsim boyunca ışıltısını koruyacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1344 defa okundu.

Benzer kadın haberleri