Sivilce oluşumunu engelleyen patates maskesi
Sponsorlu bağlantı
Hem kuru hem de yağlı ciltler için faydalı olan patates maskesi kuru ciltlerin nem dengesini korurken, yağlı ciltler de ise cildin yağ dengesini sağlayarak sivilce oluşumunu önler. Sivilce izlerinin geçmesinde etkili olan patates maskesi ayrıca gözenekleri sıkılaştırarak daha esnek bir görünüm kazandırır, göz altı morluklarını geçirir. Cilt için oldukça faydalı olan bu maskeyi her cilt tipi rahatça kullanabilir.

Yağlı ciltler için havuçlu patates maskesi

1 yemek kaşığı rendelenmiş patates, 1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç ve 1 yemek kaşığı unu karıştırarak macun haline getirin. Yüzünüze sürdüğünüz bu maskeyi 20  dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Gözeneklerin sıkılaşmasını ve cilt yağının azalmasını sağlayacaktır.

Akneleri önleyen yumurtalı patates maskesi

1 adet rendelenmiş patates, 1 yumurtanın akı, 1 çay kaşığı yaş maya, 1 yemek kaşığı süt tozu, 1 tatlı kaşığı tuz  ve 1 çay kaşığı limon suyunun karıştırıp yüzünüze sürün. 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Sivilce ve aknelerin oluşumunu önleyen bu maske sayesinde daha berrak bir cilde sahip olacaksınız.

Kuru ciltler için kestaneli patates maskesi

1 adet haşlanmış patates, 3 adet haşlanmış kestane ve 1 yemek kaşığı zetinyağını bir kapta ezerek püre haline gelinceye kadar karıştırıp yüzünüze masaj yaparak sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Cildinizin temizlenerek nemlendiğini ve yumuşaklık kazandığını farkedeceksiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2920 defa okundu.

Benzer kadın haberleri