Sivilce izleri nasıl geçer?
Sponsorlu bağlantı
Sivilce oluşumunu etkileyen en önemli faktör beslenmedir. Bu bakımdan ağır yağlı, aşırı tuzlu ve tatlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Bol su tüketimi sivilce oluşumunu önler. Kozmetik ürünlerin kullanımını azaltılmalıdır. Ayrıca ter bakteri oluşumuna neden olduğundan sık sık yüzünüzü yıkamalı ve elle çok sık temas etmekten kaçınmalısınız.

Sivilce nasıl oluşur?

Tıpta akne olarak adlandırılan sivilce özellikle ergenlik döneminde hormonların aşırı yağ üretmesi sonucunda yüzde yağ dokularının birikmesiyle oluşur. İleriki yaşlarda da görülebilen sivilceler cilt tipine ve derinliğine göre tedavi edilir. Yağlı ciltlerde yağ dokusunun temizlenmesi ile tedavi edilirken, kuru ve normal tipteki ciltler de ise cildin yağ oranı dengede tutulmaya çalışılır. Sivilceler sürekli çıkıyor, yüz, omuz ve gögüs bölgesinde de görülüyor ve ağrılı ise mutlaka doktor gözetiminde tedavi edilmesi gerekir.

Sivlice izleri nasıl yok edilir?

Sivilce izlerini yok etmede birçok yöntem kullanılır. Derin izlerde peelin uygulaması, lazer tedavisi ve çukur izlere dolgu yapılarak tedavi edilebilir. Daha yüzeysel izlerde ise dermatoloğunuzun önerdiği bir kremi veya  içeriğinde meyve asitleri bulunan kremleri kullanabilirsiniz.

Sivilce için doğal maske yapımı

Evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden en etkili olanı limon suyu ve elma sirkesini cildinize masaj yaparak sürmeniz olacaktır. Bunun dışında soğan suyunu sürebilir, bal ile nemlendirebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2343 defa okundu.

Benzer kadın haberleri