Sivilce izleri için maden suyu
Sponsorlu bağlantı
Cilt güzelliğine engel olan sivilceler, ciltte çukur ve leke oluşturur ve gözeneklerin açılmasına neden olur. Daha derin ve yoğun görülen sivilceler ise ciltte kılcal damar çatlamalarına ve kalıcı izlerin oluşmasına neden olup cildimizin doğal güzelliğine engel olur. Sivilcelere karşı oldukça etkili olan maden suyu sivilcelerin kurumasını sağlar. Cildin pH dengesini düzenleyen maden suyu sivilce lekelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Peki cilt güzelliğimiz için maden suyunu nasıl kullanmalıyız?

Ev yapımı maden suyu maskesi

Bir bardak maden suyunun içine yarım limonu sıkın. Buz kalıplarına döktüğünüz maden suyunu donduktan sonra her gün yüzünüzde gezdirin. Cildin yağ dengesi sağlayan maden suyu sivilceleri kurutarak gözeneklerin kapanmasını sağlayacaktır.

Maden suyu peeling

1 yemek kaşığı maden suyu, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı kahve telvesini karıştırın. Haftada 2 defa yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Maden suyu ve limon suyu sivilceleri kuruturken, elma sirkesi ciltteki çukurların yok olmasını sağlayacaktır. Kahve telvesi ise ölü deriyi atarak hücrelerin canlamasını ve cildin temizlenerek yağ kalıntılarından arınmasına yardımcı olur.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 27899 defa okundu.

Benzer kadın haberleri